Tek şey yapmadan ayda 296 bin TL kazanıyorlar

Günümüzde radyoların yerini düz düşüncesiz telefonlardaki podcastlerle ilgili dikkat kurumlu ayrımsız detayı KUL’nin önde mevrut iletişim araçları kuruluşlarından Bloomberg ortaya çıkardı.

Söyleşilerin, enstrüman dinletilerinin olduğu podcastlerde neredeyse hiçbir madde yapmadan ayda on binlerce dolar kazanan platform sahipleri olduğunu nâkil Bloomberg, sakinleştirici özelliğe erbap olan ve bütün frekansların vadi aldığı curcunalı dalgalarını kullanan muhteva üreticilerin ayda 18 bin dolar (kestirmece 296 bin TL) kazandığını ifşa etti. Akıbet dönemde fasit olan ve durgunlaşmak isteyen insanların yağmur sesi, cırcır böceği sesi, rüzgar sesi kabilinden sesler dinlemek istediği belirtildi. Bu tuhaf içeriklere nazik  ilişki olduğu belirtilirken gâh mazruf üreticilerin bile stator sesini kullandığı aktarıldı.

Bu çeşit içeriklerin istirahat rekoru kırdığı ve büyük bütçeli podcast kanalları ve içerik üreticileriyle yarıştığına dikkat calip Bloomberg’e mütekellim Todd Moore isimli aynı MEMLUK, “Siber güvenlik alanındaki işimi 2009’birlikte bırakarak bu alanda uzmanlaşan bire bir podcast açtım. Günde 50 bin emanet beni dinliyor” dedi. Ayda 18.375 dolar kazandığını söyleyen Moore kabilinden isimlerin bile sayılarının arttığı kaydedildi.

Gâh “parafin curcunalı” zımni üreticilerinin günde 100 bin dinlendiği üstelik belirtilirken, bu içeriklerin üretiminin çokça kıytırık olduğu ve bu sebeple elde edilen gelirin da çok elan iyi olduğu belirtildi.

Alpler’in karları eridi, görüntüsü yeşile döndü

 

Rusya’nın ikinci genişlik zengini Mikhelson’un yatı Türkiye’de

 

Afrika ve Asya’birlikte gelgel kirliliği korkutucu boyuta ulaştı

 

Share: