Telefona benzemek hayat süresini kısaltıyor

ABD’deki Buck Enstitüsü tarafından yapılan tıpkısı araştırı telefon ekranlarına etraflı süre bakmanın hem göze hem dahi özge organlara engel verdiğini ortaya çıkardı.

Uzmanlar kâr sinekleri üzerinde yapılan incelemede ekran ışığına henüz bir iki maruz kalanların henüz teferruatlı yaşadığı belirlendi. Uzmanlar bu cins ışıkların etraflı vadede kayırıcı bedeninde hasar yarattığını duyurdu.

Ekranlara mufassal süre bakmanın gözde iltihaplanmaya etmen olabileceğini açıklanan marifet insanları, gözlerin sürekli dış acun ile etkileşim halinde olduğunu ve muafiyet defans sistemlerinin daha etken olduğuna ilgi çekti.

Araştırmayı yürüten Profesör Doktor Pankaj Kapahi, “Bilgisayara ve telefon ekranlarına teferruatlı müddet okşamak ve çırağ kirliliğine maruz beklemek sirkadyen düzenini bozuyor. Gözün bağışıklığına beis veriyor ve görmenin ötesinde bedenin kafasız kalanına ve beyne hasar veriyor” dedi.

Uzmanlar, ayn sağlığı ile umumi esenlik beyninde demet olduğuna ilgi çekti. Bilgi insanları ekranlara teferruatlı müddet bakmanın hayat süresini kısaltabileceğine üstelik vurgu yaptı.

Listeye dikkat: Genişlik fazla ışıma yavan 10 uslu telefon!

 

2021’bile telefonda 318 bilyon dakika konuştuk

 

Share: