Tepkilerin hedefi olan Hedef Arslan: “Yanlış anlaşılmış, düzeltiyorum”

Tepkilerin hedefi olan Garaz Aslan: “Yanlış anlaşılmış, düzeltiyorum”

SAKARYA – Benzeri monitör programında söylediği sözler ile tepkilerin hedefi olan aktör ve sunucu Erek Aslan, toplumsal medya hesabı üzerinden videoteyp paylaştı. Arslan paylaştığı videoda, “Yaptığım tıpkısı izah kavisli anlaşılmış içtimai medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, falsolu yönlere fariğ. O bir erkek örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Sürçülisan ettiysem affola” ifadelerine yer verdi.

10 ili etkileyen depremin peşi sıra çapul girişimine karşı güvenlik güçleri uyanıklık haline geçti. Bölgelerde yağma ve hırsızlık olayları bitmeme ederken tıpkısı monitör kanalının aktif yayına katılan aktör ve anonsör Uğur Arslan’ın deprem bölgesindeki çapul ve hırsızlıklara özen calip konuşmasında, “Bir bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu araç müzaheret verebilecek bire bir komütatör değil. Eski, dökümlü bir araç. Yaklaşıyorsunuz içi dolu. Şüphesiz kırcı? parça parça oradan, buradan toplama malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından hariç büyüklüğünde dolmuş. Biraz daha bakıyorsunuz birileri bibi oradan tıpkısı şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plaka hangi? Sakarya, plaka ne? Niğde, plak hangi? Apayrı benzeri molekül” söylemlerinde bulunmuştu. Arslan’a, bu söylemlerinin peşi sıra aksülamel yağmıştı.

“Dil Sürçmesi ettiysem affola”

Uğur Aslan içtimai iletişim araçları hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Zaman Sakarya’dan çokça sevdiğim dostlarım aradı, göstergeç programında yaptığım bir izah kavisli anlaşılmış toplumsal medyada paylaşılarak, suiistimal edilmiş, kusurlu yönlere fariğ. Onu bir anda düzeltmek istiyorum. Buraya acı niyetle mevrut yabancı plakalar ile ilgili benzeri konu vardı o anda konuştuğumuz ve ego o gün şahit olduğum birkaç hayat ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Söz Misali Sakarya ve Niğde plakalı aynı şahıs ile eksantrik illerin plakaları vardı, bunlar haddinden fazla gani oruçlu üzere gözükmüyordu dedim. Bağımlı ben burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı tenzih ederek aslında o kelimeyi söyledim. Bunu filhakika beni yıllardır yaptığım işleri bilenler ne almak istediğimi haddinden fazla gür anlıyorlar. Fakat ne yazık kim çarpıtılmış, Sakaryalılara servet edilmiş, benzer verdiğim 1 çığlık kayırıcı. Nedeniyle yeniden söylüyorum eğer dil sürçmesi ettiysem affola, el koşullar altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir büyük teessürat altında çalışıyoruz zımnında dil sürçmesi olabiliyor, kusura bakmayın. Antrparantez Niğdeli arkadaşlardan on paralık şikayet yahut tenkit gelmedi amma Niğde ismini birlikte zikrettiğim için onlar da kusura bakmasınlar. Aslında site ismi zikretmemem gerekirdi, plak ismi verirken, aynı şahsı örnek gösterirken. Dediğim kabilinden o bire bir nüfus örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada cemaziyelevvel Sakarya’dan mevrut arkadaşlarımla müzaheret dağıttım. Ihtimal da buraya sunma haddinden fazla tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim 2’nci memleketim, ego Sakarya’da üniversiteyi okudum, orada yıllarca kaldım. Orada haddinden fazla sevdiğim dostlarım var, onlar beni uyardılar, mütalaa attılar. Söz benim ağzımdan çıktı, hata benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda itham etmek çok makul olanaksız, kanalımızı üstelik suçlamayalım. Buradaki insanlar çokça karışık, berduş olmakta haklılar çünkü acıları var. Ama görüyorum ki ekran ve klavye başındaki insanlarda haddinden fazla çap, nedeniyle hakeza bir dönemde ekranda olmamak, ekranda hiç konuşmamak çok daha akla yatkın olacak” ifadelerine saha verdi.

Share: