Tezkere fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin dirilik görüşme ettiKayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç: “Önümüzdeki senelerde elan çok…

Kayseri Kitap Fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin güç musahabe etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç:

“Önümüzdeki senelerde henüz aşkın olacak”

KAYSERİ – Bu yıl 5’incisi planlı Kayseri Betik Fuarı’nı 935 bin güç mülakat ederken, Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, “Önümüzdeki senelerde daha fazla olacak” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kayseri Kitap Fuarı’nın 5’incisi, Dünya Tecim Merkezi Fuar Alanı’nda 9 dönem ziyaretçilerini ağırladı. 300’ten aşkın yazarın okuyucularıyla buluştuğu fuarı, 9 günde 935 bin hayat konuşma etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hatırlanacağı konusunda 2 yıl sıkışık 800 bin civarında kitap fuarımızı ülfet fail dostlarımız olduğunu paylaşmıştık. Bu sene dahi milyona akıllıcasına koşacağımıza üstelik tabir etmiştik. Haddinden Fazla şükür mahcup olmadık. Bizleri seven ve güvenen gençlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize bir defa henüz teşekkürname ediyorum. Kayseri’yi okuyan ve okutan site yapma yönünde irade gösteriyoruz. Ister ücretsiz dağıttığımız kitaplar ile gerekse yayınevlerine efdal tenzilat sağlatmak suretiyle, yazarlarımızla yavrularımıza buluşturma, okullarımızı kitaplarla buluşturma şeklindeki gayretlerimiz serencam verdi. 935 bin civarında yavrumuz böylece kitaplarla buluştu ve konuşma etmiş oldu. Tığ hedefimize ulaştık. Yeter mi, yetmez. İnşallah önümüzdeki senelerde elan fazlası olacağını söylemek istiyorum. Emeği geçen kardeşlerimize ve yüklenici firmamıza teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin herhangi bir alanda benzeri cazibe merkezi olduğunu kaydeden Büyükkılıç, “Seçme alanda olduğu kabilinden Kayseri bir hava merkezidir. 5 tane üniversitesi, 325 bin orta tahsil öğrencisi, 75 bin üniversite öğrencisi olan aynı Kayseri’den hezel ediyoruz. Çevresine baktığımız zamanda 8 şerha mülk ferah ferah gelip hem bu alanda hem birlikte gayrı alanlarda Kayseri’mizden yararlandığını bile gözlemliyoruz. Tezkere fuarı olunca dahi Sivas’tan, Yozgat’tan, Nevşehir’den, Niğde’den, Kahramanmaraş’tan, Adana’dan ve Aksaray’dan mevrut dostlarımızın olduğunu biliyoruz. Öyle olunca de ister istemez cazibe merkezine dönüştü. Tıpkı üstelik yaptığınız işi pespaye profesyonelce yaparsanız karşılığını de ferah ferah görüyorsunuz. Tablo bundan ibaret. Bizim ve öğrencilerimizin yüzü gülüyor. İnşallah Kayseri’yi okuyan ve okutan şehir olma yolundaki çalışmalarımızı sürdürmeye tamlık gayretimizle bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: