Tıp fakültesini kazanan Faris, bıçaklı kavgada öldürüldü (2)

NAZIR ARISTOKRAT BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

İnsan Doğruluk ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Umumi Başkanı Bülent Saika, Hatay’üstelik esbak kimliği açıklanmayan kişilerce bıçaklanarak öldürülen Faris Muhammed Hıyanet-Yüksek’nin Narlıca Mahallesi’nde ateş parçası annesini ve kardeşlerini ülfet etti. Yıldırım, aileye başsağlığı diledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahi Sebep’ı çökertme telefonuyla arayarak Faris’in kardeşi Hassun Al-Ulvi ve ailesine başsağlığı diledi.

CİNAYETTEN 1 HAFTA ÖNCEKI TARTIŞMA ÇIKMIŞİHH İnsani Müzaheret Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım henüz sonraları olaya ilişik açıklamalarda bulundu. Faris Muhammed Desise-Mehabetli’nin Yabancı Öğrenci Sınavları’nda (YÖS) tamlık nokta alarak Balıkesir Üniversitesi Tababet Fakültesi’ni kazandığını kaydeden Sebep, şunları söyledi:

“Fabrikada çalışırken ufak bir ağız dalaşı reşit, o tartışma sırasında vuran çocuğun annesine az buçuk eli değmiş sonradan ‘Sen benim annem gibisin’ demiş, özür dilemiş. Çünkü şehit çocukları, babasız dallar anneye ehemmiyet verirler. Fakat aradan 1 hafta, 10 zaman geçiyor. 5 hayat önünü kesiyor, 2’si kollarından tutmuş ilk dövmüş bilahare bıçaklamışlar. Bu çocukların kafasına bu kini, bu amaç tohumlarını kim serpti? Insan koca adamlar rasist söylemleri yaygınlaştırdılar. Bir babasız çocuğumuza bu büyüklüğünde iş verdik, bunlar Türkiye’de yetişti, bunlar Türkiye’yi biliyorlar. Tababet fakültesine kadar geldiler ve şimdi o sürat söylemleri yüzünden, bu lüzumsuz mafya dizileri yüzünden bu çocuğumuz aramızdan ayrıldı. Eksik milyona mail yavru şu anda Türkiye’de korkudan okullara gidemiyor bu rasist söylemler yüzünden. Dizge başını ellerinin arasına alsın düşünsün. Nelere amil olduk? Bu bıçağı kullanan büyüklüğünde bu bıçağın kullanılmasına etken olanlar de eli kanlıdır. Hepsini lanetliyorum. İnşallah benzeri henüz hakeza tıpkı husus olanaksız ve bu arada bu hedef ve tiksinme söylemini yaygınlaştıran şahıslar kim olursa olsun, siyasal parti lideri, sivil topluluk kuruluşu başkanı, hepsine sesleniyorum. Bu söylemler yüzünden füru ölüyor, çocuklar okula gidemiyor ve sonuçta hepimiz kaybediyoruz”Share: