TOSTÇU MAHMUT’UN KURUCUSU ANIL KURT’UN AHIRET YOLCULUĞU YIL DÖNÜMÜNDE ÜCRETSİZ ‘ÜTÜ TOSTU’ DAĞITILDI

ADANA’birlikte ‘Tostçu Mahmut’ ismiyle ünlenen ve geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden Anıl Aldanmaz (27) amacıyla Türkiye genelindeki 25 şubede 15 bin ücretsiz ‘ütü tost’ dağıtıldı.

Geçtiğimiz sene ‘ütü tostu’ ile meşhur olan ve tost hazırlarken “Incitici atıyorum ağabey” sözüyle içtimai medyada tanınan Anıl Kurt, İstanbul Beşiktaş’taki açılışına hazırlandığı şubeden dönüşe geçti. Aldanmaz’un kullandığı minibüs, Adana- Niğde amacında kusurlu sollama sonucu cebin yönden mevrut TIR ile mir kafaya çarpıştı. Kurt, kazada hayatını kaybetti. Aldanmaz’un ölüm yıldönümü dolayısıyla Tostçu Mahmut Umumi Heyet Başkanı Mehmet Kara, Türkiye genelindeki 25 şubesinde ücretsiz ‘ütü tost’ ve tatlı dağıttı.

‘ANIL USTAMIZIN İSMİ MECMU TÜRKİYE’DE VE AVRUPA’DA YAŞAYACAK’

Anıl Kurt’un ölümünün üzerinden 1 yıl geçtiğini belirten Esmer, “Bugün Türkiye geneli 25 şubede hem veladet okutuluyor hem de tost dağıtılıyor. Burası bizim rahmetlik Anıl kardeşimizle kurduğumuz evvel şubemiz. Onun adını seçkin zaman anmaya devam edeceğiz. Türkiye geneli toplamda 25 şubede 15 bin tost dağıtacağız. Bu her yıl artarak devam edecek. Anıl kardeşimiz mevt ettiğinde 3 şubemiz vardı. Andıran zamanda Avrupa ülkelerinde bile şubelerimizi açacağız. Oralarda üstelik Anıl ustamızın ismini yaşatacağız. Anıl ustamızın ismi cümle Türkiye’da ve Avrupa’dahi yaşayacak? dedi.

Ücretsiz tost alıp Anıl Kurt namına dua eden müşterilerden Cümali Sökmen (66) ise,”Anıl kardeşimize Allah rahmet eylesin. Mekanı behişt olsun. Çokça üzgünüz. Tost dağıtanlardan de Tanrı razı olsun” diye konuştu.Share: