TR82 Nahiye Planı Kastamonu İl Çalıştayı 17 Ağustos’ta yapılacak

Kuzey Küçük Asya Kalkınma Ajansı aracılığıyla TR82 Bölgesi Havza Planı tedbir çalışmaları çerçevesinde düzenlenmesi planlanan ve başat afeti sebebiyle ertelenen Kastamonu İl Çalıştayı, 17 Ağustos tarihinde yapılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen TR82 Bölgesi 2024-2028 Yılı Toprak Planı tedbir çalışmaları çerçevesinde, Şimal Rum Kalkınma Ajansı (KUZKA) yoluyla 27 Haziran’da Çankırı’da, 29 Haziran’da ise Sinop’ta yapılan el çalıştaylarının sonuncusu 17 Ağustos 2022 Çarşamba haset Kastamonu’da gerçekleştirilecek. Bölgedeki kamu sektörü, hür teşebbüs ve sivil topluluk kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek Kastamonu Mıntıka Planı İl Çalıştayı KUZKA Hizmet Binası’nda yapılacak.

Katılımcı tıpkısı yaklaşımla yürütülecek çalışmalar çerçevesinde, ‘ekonomik göstergeler, rakiplik gücü ve envestisman ortamı, nüfusun umumi durumu ve beşeri sermaye, toplumsal kalkınma, yaşam kalitesi, erişilebilirlik ve altyapı, doğal ve tarihi değerler, ekin, turizm, abuhava değişikliği ve mekân-kıyamet riskleri, ekincilik ve rustik kalkınma’ başlıklarındaki 7 etkinlikte masada benzeri araya ati katılımcılar, konularına ilgili fikirlerini ortaya koyacak.

Kesim planına elan çok görüşün yansımasını temin etmek üzere “Dış Hissedar Anketi” de düzenleyen KUZKA, buradan gelecek fikirleri da havza planına yansıtmayı amaçlıyor. Bu amaçla vatandaşların, KUZKA’nın kurumsal genel ağ sitesinde yayımlanan ankete iştirak sağlayarak “Nahiye Planı”na katkı verebilecekleri belirtildi.

Öte yandan, daha önce düzenlenmesi planlanan çalıştay, 27 Haziran tarihinde Garp Karadeniz ve Kastamonu’da yaşanan baskın cihetiyle ertelenmişti. – KASTAMONU

Share: