Trabzon’da intihar eden polis güçleri memurunun eşinden yepyeni tez: Beni kandırdılar, cenazeyi kaçırdılar

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi Cumhuriyet Altını Mahallesi’ndeki polis güçleri lojmanlarında, 20 Eylül’üstelik zırh sesi duyanlar, durumu polis ve esenlik ekiplerine bildirdi. Kapıyı kırarak eve giren ekipler, polis memuru İlknur Gösteriş Keleş’ı başından silahla vurulmuş halde kanlar içinde buldu. Sağlık ekibi, Batur’ın hayatını kaybettiğini belirledi. 1 yavru annesi polisin birlikte tabancası ve 1 yersiz kovan bulundu. Başlatılan soruşturmada Batur’ın, tabancasıyla hayatına akıbet verdiği ortaya daha çok.

POLİSİN AİLESİ CENAZEYİ ZONGULDAK’TA DEFNETTİ

İlknur Gösteriş Bahadır’ın cenazesi, Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndaki ölü açımı sonrası Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin gasilhanesine konuldu. Keleş’ın ailesi dahi kente gelip, cenazeyi memleketleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gömmek isteyince iki familya ortada tartışması çıktı. Huzursuzluk zımnında 2 çevrim gasilhanede bekletilen cenaze, daha sonraları götürüldüğü Ereğli’birlikte toprağa verildi. Cenazenin eşinin ailesi yoluyla yolsuz yöntemsiz alınıp, götürüldüğünü öne süren Ahmet Keleş’ın, sorumluların tespiti ve cezalandırılması talebiyle yanlışlık duyurusunda bulunması üzerine müddeiumumilik sormaca başlattı.

“ANONS YAPTIRIP MEZARINI AÇTIRDIK”

Eşiyle aralarındaki sorunları düzelttiklerini anlatan Ahmet Keleş, “Eşimle metrukiyet aşamasındaydık ama bir husumetimiz yoktu. Son zamanlarda dahi barışmıştık. Akıbet günlerini bile bu arada geçirdik. Olayın yaşandığı akşamüzeri buluşacaktık. Erken hamiş işten, eve gitmiş. Aradım, namına benzeri soy ulaşamadım sonraları üstelik eve gidince evde ölmüş bulduk. Cenaze o geceleyin adli tababet morgunda kaldı. Daha sonra cenazeyi bana konfirmasyon ettiler. Gasilhaneye hazırlanması için getirdik. Anons yaptırdık, mezarını açtırdık” diye konuştu.

“BENİ KANDIRIP CENAZEYİ KAÇIRDILAR”

Eşinin ailesiyle aralarında defin yeri dolayısıyla huzursuzluk çıktığını tamlayan Batur, “Eşimin ailesi cenazeyi almak istedi amma biz hala eşiz, evliyiz. Cenaze o yüzden hukuken benim hakkım. Sonuçta oğlum annesini sorduğu ahit getireceğim tıpkısı düzlük, sarılacağı tıpkı yer olması geçişsiz. Bu cenazenin sahibi ne eşimin ailesi ne bile benim. Cenazenin sahibi oğludur. Bunu onlara tekraren söyledim ama onlar yeniden cenazeyi istediler. Evvel ‘Tamam burada defnedelim’ dediler. Beni kandırdılar, cenazeyi gasilhanenin dip kapısından yolsuz ayrımsız şekilde kaçırdılar. Kuşkusuz oldu, anlayamadım; şikayette bulundum” dedi.

“EŞİMİN AÇIK MÜTEZAYIT MEZARI KAPANSIN İSTİYORUM”

9 yaşındaki oğluna annesini sorduğu ahit yanıt veremediğini söyleyen Batur, “Eşimin mezarı burada abes kaldı. Ben cenazemi istiyorum. Eşimin cenaze namazını dahi burada kılamadık. Sonsuz namaz amacıyla duyuru yaptırdık ama bilcümle alaşağı etmek zorunda kaldık. Eşimin burada üstelik sevenleri vardı. Bir Nice yaşama 2 zaman süresince camiye gitti geldi, cenaze namazı kılınacak, diyerek. Mezar demin burada bariz. Oğluma ‘anne’ dediği zaman verecek cevabım namevcut. Annesinin mezarı 12 saat uzakta. Oğlumla birlikte gelip annesinin mezarı başında dua eylemek istiyoruz. Oğlum karnesini aldığı ahit ya üstelik hususi günlerinde gelip annesine anlatsın istiyorum. Cenazemiz buraya, ilgili olduğu yere gelsin, eşimin sarih artan mezarı kapansın istiyorum” diye konuştu.

Share: