Trabzonspor’u zirvede tutan hoşgörüsüz dönüşler

Trabzonspor, Spor Küfe Süper Lig’üstelik eke köylü dönüşlere imza atarak zirveye tutunmasını bildi. Bordo-mavililer, Gaziantep FK ve Kayserispor maçlarında bu şekilde 6 puanı cebine koydu.

Spor Makat Süper Lig’in akıbet şampiyonu Trabzonspor, sezona sancılı başlamıştı. Kadroda yaşanan korteks değişiminin sıkıntılarını hayat dolu Karadeniz ekibi, sonuç haftalarda Avrupa’nın ardından ligde de galibiyetlerine bitmeme ediyor. Bordo-mavililer, Gaziantep FK müsabakasından sonra lige verilen milli aranın arkası sıra Kayserispor karşısında da yeni aynı geri dönüşe imza attı.

Geçtiğimiz zaman geriye düştüğü maçları kazanmasıyla ön plana çıkan Trabzonspor, bu sezon de bire bir duruşu Gaziantep FK ve Kayserispor karışışında sergiledi. Karadeniz temsilcisi, bu mevsim ligde oynadığı 8 maçta 5 yengi, 1 beraberlik ve 2 çökmüş aldı. 16 benek toplayan bordo-mavililer, bahis konusu puanların 6’sını ansız dönüşler sayesinde elde etti.

Üst basamaklara akıllıcasına tırmanışını sürdüren Karadeniz ekibi, geçtiğimiz mevsim ise 15 maçta geriden gelip 6 yengi, 6 muadele ve 3 yenilgi almıştı. – TRABZON

Share: