TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Umumi Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı orak ayı ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, temmuz ayında meydana mevrut trafik kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli da mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak orak ayı ayında, Türkiye genelinde 213’ü anatomi, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı görünmek için hep 41 bin 763 gidiş geliş kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 hayat yaralandı, 260 hayat birlikte hayatını kaybetti. Yılın ilk 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e bundan sonra. Temmuz ayında sunma haddinden fazla ilçe gidiş geliş kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da insanoğlu, yaralanmalı ve maddi hasarlı toplam 4 bin 503 kaymakamlık meydana geldi, bu kazalarda 10 sevimli hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa takip etti. Genişlik beş altı kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 çoban da alkollü yerine komütatör kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 trafik cezası uygulanırken, 108 bin 676 miftah ise trafikten menedildi.

Öte yandan gidiş geliş kazalarında yer sık tanıdık çoban hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını kere, gelgel ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kenar geçit ve kaplamanın sınırlı olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, şerit izlem ve tahrifat kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, dönme kurallarına uymamak, kırmızı çırağ yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, vasıta giremez trafik işareti mevcut yerlere kısaltmak, bulaşıcı ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü bölmek, alkollü namına çevirgeç kısaltmak, taşkın hemen miftah fethetmek, mürur yasağı olan yerlerden bozmak ve kavisli şekilde yahut haram olan yerlere otopark etmeköShare: