Traktör bayileri 7. Samsun Ekincilik Fuarı’ndaki satışlardan kıvançlı

7. Samsun Ekincilik Fuarı’ndaki satma rakamları, traktör satıcılarının yüzünü güldürdü.

TÜYAP Parçalanmamış Fuarcılık Yapım AŞ marifetiyle kombinasyon edilen, 14 Eylül Çarşamba haset kapılarını açan 7. Samsun Tarım Fuarı, üçüncü gününde ziyaretçileri ağırlamaya bitmeme ediyor.

Samsun Fuar ve Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda gıda, gıda işleme teknolojileri, paketleme ve ekincilik aletleri özellikle almak üzere 63 firma ve 105 bellik vadi alıyor. 18 Ilkgüz Ilişki haset sona erecek fuarda sergilik açan traktör bayileri, önce iki gündeki satışlardan kıvançlı.

Başak Traktör Karadeniz Kesim Bayisi Şükrü Büyüker, AA muhabirine, fuarda gördükleri ilgiden mutlu olduklarını söyledi.

Geçen yıl planlı fuarda 50 traktör sattıklarını, bu yıl ise önceki iki günde 25 traktör satıldığını belirten Büyüker, bu yıl bile 50 civarında satmayı hedeflediklerini kaydetti.

Traktörlerinin yüzdelik 100 evcil üretim olduğunu vurgulayan Büyüker, “Devletimizin kredilerde çokça desteği var. Pandemi zımnında kredileri kesmediler çiftçiye, üretime daha aşkın katkı sağlayalım diye niteleyerek. Samsun bölgesinde yılda ortalama 250 traktör satıyoruz. Bugüne kadar 190’ı bulduk. Güzeşte seneki rakamı geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tümosan Traktör Vezirköprü Bayisi Mustafa Cebeci de fuarın ilk iki gününde satışlardan memnun kaldıklarını fakat hafta sonu henüz ferah olacağını adisyon ettiklerini dile getirerek, “İlk iki günde 19 traktör sattık. Hedefimiz 100’den fazla traktör harcamak. 7 yıldır fuara katılıyoruz. Fuara özel yüzdelik 5 indirimimiz de oluyor.” diye niteleyerek konuştu.

Share: