TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

Bu sene 12’ncisi düzenlenen ve 9 ahit süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Makine Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, TOSFED ile Türkiye Turizm Lansman ve Ihya Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos’ta Hatay’da yapıldı.

Toplam 84 miftah ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Mukaar, Sodyum Klorür Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında toplanmış 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Site Ormanı Ekoturizm Alanı’nda gerçekleşen bağış töreniyle sona muazzez organizasyonun araba kategorisinde, Ahmet Bağce- Amaç Belen bir numara, Hüseyin Aldanmaz-Özaydın Dölek ikinci ve Mithat Diker-Erdal Ağızcıl ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil Akyüz-Timur Öncü birinciliği, Barbaros Cuşiş-Mualla Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico Butto-Martino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi bile yarışı önceki sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan düet ise Turgay Düzcü-Anıl Gençtürk olurken, Jale Özel-Ayşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Hisar ikilisi da üçüncü olarak podyuma bundan sonra.

Share: