Turizm elçisi yaşlı kayırıcı ve köpeği, turistlerin demet odağı

Antalya’da elektrikli bisikletine binip, omzuna aldığı köpeğiyle birlikte zil takıp oynayan Süleyman Güler, turistlerden aldığı bahşişlerle geçimini sağlıyor. Kendisini turizm elçisi olarak tanıtıcı Güler, “50 sent ve 1 TL kabilinden nukut veriyorlar. Ego ve köpeğim bununla geçiniyoruz. Tıpkı zamanda ülkemize döviz kazandırıyoruz” dedi.

Manavgat ilçesi Evrenseki Turizm Bölgesi’nde işlek Süleyman Güler, farklı görüntüsü ve yaptıklarıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Elektrikli derrace üzerine yaptığı aparatta gezi eden Güler, köpeğini birlikte omzuna alıp cadde ve sokaklarda çalgı aleti eşliğinde geziyor, zil takıp oynuyor.

“Ülkemize döviz kazandırıyoruz”

Gündoğdu Mahallesi’nde bir tane başına yaşadığını belirten Süleyman Güler, “Ben 6 buçuk mahiye köpeğim ile birlikte yaşıyorum. Geçimimizi, enstrüman eşliğinde oynarken turistlerin verdiği paralarla karşılıyoruz. Kiram var, köpeğimin günce 30-40 liralık masrafı var. Turistler bizimle birlikte oynuyor, videolar çekiyor, fotoğraflar çekiyor ve kişi rızasıyla bize kahve parası veriyor. Tığ üstelik bu parayı aynı gün harcayarak ülkemize döviz kazandırıyor, ekonomiye katkı sağlıyoruz” dedi.

“Evrenseki’nin reklamını yapıyorum”

Turistlerin kendisiyle oynarken çektirdikleri foto ve videoları, ülkelerine döndüklerinde içtimai medyada paylaştıklarını tamlayan Süleyman Güler, “Böylelikle ülkemizin ve Evrenseki’nin reklamını yapıyorum” ifadelerini kullandı. – ANTALYAShare: