Türk defans sanayisi kabiliyetlerini Güney Afrika’da sergileyecek

Türkiye, Cenup Afrika’nın başkenti Pretorya’da düzenlenecek Afrika Havacılık ve Defans Fuarı AAD 2022’ye 25 firmayla katılacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığından (SSB) yapılan açıklamaya göre, Afrika Havacılık ve Defans Fuarı AAD 2022 etkinliği, 30 ülkeden 450 firmanın katılımıyla 21-25 Eylül’dahi Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’bile düzenlenecek.

Türk firmaları üstelik SSB koordinasyonunda, Savunma ve Havacılık Uran İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle fuara ortaklık sağlayacak.

Türkiye’den 25 firma, Afrika ülkeleri başta almak amacıyla bilcümle katılımcılar amacıyla ürettikleri yapıt ve hizmetleri sergileyecek.

Afrika’da planlı albeni, kara ve deniz yeteneklerinin sergilendiği en iri ve sunma mütekâmil teknolojileri barındıran savunma ve havacılık fuarı boyunca Türk firmalarının ürettiği çeşitli insansız esmer ve albeni araçları, zırhlı komütatör platformları, cebe sistemleri, bahir sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve geri hizmet destek ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

İş birliği fırsatları de konuşulacak

“Türk Milli Pavilyonu”nda, özellikle Afrika askeri yetkilileri atılmak amacıyla, tamlık fuar katılımcılarına Türk defans sanayisi ve doğacak teknolojik kabiliyetlerine ilişik bilgelik sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo ile Türk savunma sanayii firmalarının arka düzem yöneticilerinin birlikte katılması bekleniyor.

Fuara katılacak Türk firmaları ortada Aksa Motorlu Araçlar, ASELSAN, Ayesaş, BMC, Yoğunluk Arms, Elektroland Defans, Güvence, GM Defans, HAVELSAN, Kale Kalıp, Katmerciler, Lentatek, MKE, Nero Endüstri, Otokar, Öztek Oluşum, VADI İstanbul, Samsun Sıkı Defans, Sarsılmaz, Sasa, STM, TİSAŞ, Transvaro, Turmaks ve TUSAŞ vadi alıyor.

Share: