Türkelili dinç üreticiye plaket

Sinop’un Türkeli ilçesine sadık Çatakörencik köyünde, şevket desteğiyle ilçede ilk kez keçi yemişi üretimini başarıyla sürdüren tendürüst müteşebbis Kıymetiharbiye Demirel’e onurluk takdim edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ilaç, İlçe Kaymakamı Sevinçli Ozan Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Konsept Deveci ve İlçe Ekincilik Odası Başkanı Günay Özçelik, ilçeye vabeste Çatakörencik köyünde yaban mersini üreticisi Kıymet Demirel’i konuşma etti.

Ziyarette, genç girişimci Demirel, aşılanmamış mersinini ilk üretime başladığından bu yana yaptığı çalışmaları anlattı.

Ziyaretin arkası sıra İlçe Tarım Odası Başkanlığı tarafından hazırlanan plaketi İlçe Kaymakamı Mutlu Şair Yılmayan, ilçede ilk defa denenen ve başarıyla sonuçlanan yaban mersini üretimini gerçekleştiren zinde girişimci Ayar Demirel’e başarısından periferi plaket arz etti.

30 dekarlık alanda istihsal gerçekleştirdiklerini tamlayan Değer Demirel, “Öncelikle onurluk için teşekkürname ederim. İlçede keçi yemişi üretiminin yaygınlaşması için elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. İlçenin kalkınmasına katkımız olduysa hangi mutlu bize.

Üretimin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen İl Ekincilik ve Orman Müdürü sayın Fatih Ilaç’e, İlçe Kaymakamı sayın Sevinçli Saz Şairi Yılmaz’a, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü sayın Zekâ Savran ve İlçe Ziraat Odası Başkanı sayın Günay Özçelik’e ve Ekincilik Mühendisi sayın Selamet Demirbaş’a teşekkür ediyorum” dedi. – SİNOP

Share: