Türkiye Liqui Moly Motorkros Şampiyonası’nın Startını Btp Umumi Başkanı Hüseyin Ser Verecek

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 4.ayak yarışları Balıkesir Nem’dahi 17-18 Eylül’da yapılacak. 2020 yılında irtihal eden Müstakil Türkiye Partisi (BTP) kurucusu Haydar Çıban’ın anısına düzenlenecek yarışmanın startını BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş verecek.

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 4.ayak yarışları bu sene Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılacak. Bu hafta sonu başlayacak olan yarışma, BTP kurucusu Haydar Kafa’ın anısına düzenlenecek. BTP’den yapılan mukayyet açıklamaya göre, yarışmanın startını BTP Umumi Başkanı Hüseyin Kafa verecek. Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Hazırlıkları günlerdir süren yarışmalardan ilk 16 Ilkgüz Cuma Namazı haset federasyon aracılığıyla son maharet kontroller yapılacak. 17 Eylül Cumartesi haset ise egzersiz ve tanzim yarışmaları yapılacak. 18 Eylül’bile sabah başlayacak yarışların startını kendisi birlikte tıpkısı motor tutkunu olan Müstakil Türkiye Partisi umumi Başkanı Hüseyin Ser verecek. BTP Lideri zaman böylecene yapılacak hediye törenine üstelik katılacak.

Milli gururumuz Şakir Şenkalaycı parkurda ilmek dokunmak işliyor gençleri. Gençlerin hayalleri nazik. Geçmiş ülkemizde, arkası sıra Avrupa’da sonra de Dünya çapında dereceler eksiltmek, şampiyonluklar devam etmek, ülkemizi gururlandırmak istiyorlar. Hayallerine duyulmak amacıyla çalma döken gençlere biz üstelik başarılar dileriz.”

ŞENKALAYCI: BUNLAR GELECEKTEKİ ACUN ŞAMPİYONU ADAYLARI

Motokros sporcusu Şenkalaycı, 3 genç sporcuyla yaptığı alıştırma esnasında şöyle konuştu:

“Ben 35 yıldır yarışıyorum. Benim çocukluğuma döndüğümde bunlar bizden haddinden fazla çok henüz üstteler. Destek veriyoruz onlara. Aramızda yağız ile beyaz kadar ayırt var. Bunların yıpranmamış ismi üç silahşorlar. Bunlar gelecekteki acun şampiyonu adayları, buradan dahi iddia ediyorum.”Share: