Tütüncü, Aşure Ayı Ayı iftarına katıldı

Pir Şehriyâr Abdal Kültür Derneği Altınova Cemevi’nin Muharrem Ayı iftarında konuşan Nişan Belediye Reisi Melik Tütüncü, en iri hayallerinden birinin Altınova’ya, Iyice Sultan Abdal Firez Derneği’hangi ait tıpkı yapı vermek olduğunu ve bu hayallerini 2020 yılında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tütüncü, Fena Hâlde Odalık Abdal Hars Derneği Altınova Cemevi’nde Muharrem Ayı iftarına katıldı.

İftar programında konuşan Başbuğ Tütüncü, bir sofranın bereketinde buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Eş canlar toplama olalım, Zülfikare uçurum olalım diye niteleyerek zaman sizlerle bu pir ortamı paylaşamaya geldim” diye niteleyerek sözlerine başlayan Başbuğ Tütüncü, “Hangi adamakıllı söylemiş Pir Şehriyâr Hazretleri, onlar bizim yolumuzun ışığı Mevlana, Iyicene Melik Abdal, Abdal Musa, Yunus Emre ve Hacı Bektaş-ı Veli bizlere benzeri şeyi öğrettiler. İnsan sevginin mahsulü o antlaşma dünyanın güllük gülistan olması için bağıntı halkalarını büyütmemiz gerektiğini bizlere öğrettiler. Birbirimize değme ne devir kardeş kardeş bakarsak, seçkin ne ant ilgiyle gönüle posta bulursak Hacı Bektaş’tan Iyice Sultan’a büyüklüğünde Yunus Emre’den, Mevlana’ya büyüklüğünde revan o hümayun yolun yolcuları oluruz. Biz de o devir tıpkı araya geliriz, Toplama oluruz, Zülfikare yalpak oluruz o zaman bu gönül sofralarında buluşur, özden gönüle defa oluruz ” diye konuştu.

“Hayali gerçekleştirdik”

Yer iri hayallerinden birinin Altınova’ya, Pir Şehriyâr Abdal Kültür Derneği, kazandırabilmek olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Çokça zer başkanıma ve siz değerli canlarıma böylesi güzelce bir tesisi muktedir olmak, bizim hayalimizdi. Buranın yapımında zorlandığımız konular oldu. İmar sorunlarıyla karşılaştık ve yıllar süren davalar neticesinde bu fena hâlde tesise kavuştuk. Sizlere böylesi pir benzeri tesisi vermek çok istiyordum. 2020 yılının Haziran ayında anahtarı teslim ettik başkanıma. Bu seferde dünyada global salgın oldu. Pandemi süresince bire bir araya gelemedik. Zaman buraya gelirken o kadar heyecanlandım kim, zira bu güzelce salonda ilk kez böylesi domuzuna ayrımsız etkinliğe katıldık. Rabbim elan güzellerini ve daha iyilerini yapmayı, siz değerli canlarımıza henüz iyice hizmetleri yapmayı bizlere baht etsin” dedi. – ANTALYA

Share: