Tüvana atletler, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren canlı atletler, milli takıma seçilebilmek üzere şampiyonada çalma dökecek.

İl Karmaları Şiddetli Koşuları Ligi Finali ve Ulaşım Sigorta Köprübaşı Kervan Yolu Izdırap Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda Afyonkarahisar’ı 2 sporcu külah edecek. 11 Eylül tarihinde yapılacak olan bökelik için Kocatepe Spor Kompleksi atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren canlı atletler, milli takıma seçilebilmek amacıyla mücedele verecek. Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşecek olan şampiyonada antrenör Süleyman Büyükbezgin’in sporcuları, Buyruk Salih Karakuzu ve Burak Ayrıntılı katılacak. Afyonkarahisar Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde şampiyonaya hazırlanan zinde sporcular, 6 bin 100 metre koşun yarışında mücadele edecek.

“Buradaki hedefimiz öncelikle Milli Takıma girebilmek”

Türkiye şampiyonasına müteveccih kendisine açıklamalarda mevcut antrenör Süleyman Büyükbezgin, “11 Eylül 2022 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan Türkiye Üzücü Koşusu Şampiyonası, dünya şampiyonası milli mızıka seçmesi niteliğini da taşıyan bu yarışmalara ilimizden Atletizm Cahillik ve Spor Kulübü sporcularından Egemenlik Salih Karakuzu ve Burak Tafsilatlı bizleri piyes edecekler. Buradaki hedefimiz öncelikle milli takıma girebilmek” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: