Tüvana milli triatletler, Romanya’da Çoluk Çocuk Kupası’nda savaş etti

Romanya’birlikte düzenlenen 2022 Avrupa Triatlon Çoluk Çocuk Kupası’nda 5 Türk sportmen vadi aldı.

Türkiye Triatlon Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak, kadınlarda Özlenen İpek Günad ile Selinay Tuğçe Kır, erkeklerde ise Burak Modern, Ferman Aracı ve Taha Aziz Coşgun yarıştı.

Kadınlarda 37 sporcudan 35’i yarışı tamamlayabildi. Yarışı, Özlenen İpek 15’inci, Selinay Tuğçe ise 22. tam bitirdi.

Erkeklerde ise 68 sporcu arasında Taha Ermiş 18’inci, Emir Aracı 24’üncü, Burak Gündeş birlikte 27’nci tam yarışı tamamladı.

Milli topluluk antrenörlerinden Mehmet Zeki Zerrin, hem kadınlar hem bile erkeklerde çok hayatiyetli sporcuların yarışlara katıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kızlarımız amiyane çok pres tıpkısı mücadele verdiler. Çünkü, İsviçre, Macaristan, İspanya, İtalya, Danimarka kadar çok kıvrak ülkeler, cemi takımlarıyla orada saha aldı. Kızlarımızın bütün güçleriyle savaş ettiklerini elde etmek bizi oldukça mutlu etti. Erkeklerde ise bu sezonun sunu zor yarışıydı. 68 sporcunun temas üç parkurda üstelik mahdut alanda olması ve buradan start almaları bizi gerçekten endişelendirdi. Çünkü birçok sporcu bisiklet etabında kaymakamlık yapıp yarışı artırmak zorunda kaldı. Gine dev ülkeler beyninde sporcularımızın töz anlamda mücadele ettiklerini eksiltmek ve sonuna kadar bunu bitmeme ettirmeleri bizi gururlandırdı. Hepsini istekle kutluyorum.”

Share: