Ülke Partisi Lideri İnce’den intihap gecesi iddialarına yanıt

Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, TELE1 Umumi Kitap Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın ‘seçme gecesi’ iddialarına ilişik, “Şu anda CHP Takım Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Büyükçekmece Şehremini Hasan Akgün yanımdaydı. O gece yanımda olup merhum olanlar var, apayrı ihvan var, 50-60 gönül hep birlikteyiz. Ego anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beraber beni kanalına menfaat Merdan” dedi.

Şehir Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, partisinin genel merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. İnce’nin gündeminde TELE1 Umumi Iz Yönetmeni Merdan Volkan ile ortada geçen ‘seçme gecesi’ tartışmasında ortaya atılmış iddialar ve Marmara depremi yer aldı. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde haddinden fazla nazik teessürat yaşandığını anımsatan İnce, “O nazik felaketi şahsen muammer, akrabalarını, arkadaşlarını, öğrencilerini kaybetmiş birisi yerine kaybettiklerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum, gine başsağlığı diliyorum. O günden bu yana çok nutuklar atıldı, genelgeler yayınlandı, çok yönetmelikler çıkarıldı, çokça konuşuldu ama binalarımız ne efsus ki yenilenmedi. Üzülerek söylüyorum ki benzeri balaban felaketle bibi karşı karşıyayız. Tanrı milletimizi elan iri felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

“Bu arkadaşlarla beni kanalına çıkar Merdan”

24 Haziran 2018 seçimlerinde seçim gecesi serbest olmadığını belirten İnce, “Şu anda CHP Ekip Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bolu Şehremini Tanju Özcan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yanımdaydı. O geceleyin yanımda olup merhum olanlar var, başka arkadaşlar var, 50-60 yaşama bilcümle birlikteyiz. Ego anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla bu arada beni kanalına kazanç Merdan. Merdane kadar kan dolaşımı. İki zaman dilaver ol, çağır bu arkadaşları. Bak bunlar CHP’de siyasa yapıyor. Bu Arada sen bile gel, seçme gecesi neredeymişim beraber açıklayalım. Ben varım, sen bunu yapabilir misin? Sen bunu yapamazsın, korkarsın, patronun parayı kerki. Bu arkadaşları da çağır. Sair medya kuruluşlarına sesleniyorum; Merdan bunu yapamaz, siz Merdan’ı da çağırın, CHP milletvekillerini birlikte çağırın, beni bile çağırın intihap gecesini konuşalım” diye niteleyerek konuştu.

“Belediyelerden aldığın paraları bile sormayacağım söz veriyorum”

Aşure Ayı İnce, kendisinin korkusu olmadığını belirterek, “Gazeteciliğin temeli cevap hakkına kaçınmak göstermektir. Kanalını açıyorsun, o kanalı lacerem kurduğunu birlikte biliyorum. Sen maaşlı tıpkısı adamsın. Tallahi sormayacağım bunları hezel. Belediyelerden aldığın paraları üstelik sormayacağım alay veriyorum. Çağır Engin Altay’ı, Yaşar Tüzün’ü, Tanju Özcan’ı, Hasan Akgün’ü seçme gecesini konuşalım. Alay veriyorum belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım. Bana soru soruyor amma ego derdimi anlatamıyorum. Saydırıyor bana ama bana saha vermiyor. Böyle gazetecilik tamam mu” açıklamalarında bulundu.

“Bire Bir kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar”

Benzeri gazetecinin “Ara Sıra gazetecilerin muhalefetteki partilerden maaş aldığını söylediniz. İsimleri ve belediyeleri açıklayacak mısınız?” sorusu konusunda ise İnce, “Aylık aldıklarını hepimiz biliyoruz. Hareketli yayınlarını veriyoruz, bunun karşılığında ecir alıyoruz diyorlar. Tarifesi var. tek belediyeyi açıkladım, serian serian hepsi yatırıyor. Umumi merkezleri de yatırıyor. Ayrıca tıpkı kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar” dedi. – ANKARAShare: