Uluslararası Çiftteker Yarışması Tomarza’da başlama aldı

Erciyes Arsıulusal Misil Bisiklet müsabakaları Grand Prix Tomarza etabı ile gene başladı. Bisikletçiler 133 km uzunluğundaki parkurda ayaklık çevirdi.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletli İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Misil Çiftteker Yarışları’nın geçmiş günü Grand Prix Tomarza etabı ile başladı.

Kayseri Haber Merkezi önünden başlama düz yarışlar Tomarza ilçesinde sona erdi. Maharetli pedalcılar 133 km uzunluğundaki parkurda arsıulusal puanları hanesine kaydettirmek amacıyla müthiş savaşım etti. Müsabakalar böylelikle Cezayir Çiftteker Milli Takımı’ndan Hamza Yacine birinci, Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci, Cezayir Bisiklet Milli Takımı’ndan Saidi Nassim üçüncü geldi.

En güre sporcu ödülünü ise Konya BB Spor Kulübü’nden Mehabetli İhsan Dip elde etti. Rütbe elde eden sporculara madalya ve kupalarını sunma edildi.

Grand Prix Tomarza etabının ardından Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. 19 Ağustos 2022 Cuma günü gerçekleşecek olan Grand Prix Kapuzbaşı etabı, Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayıp Yahyalı Meydanı’nda bitecek. Sporcular 113 km boyunca kaide çevirecek.

Düzenlenecek konkur programı ise şu şekilde:

19 Ağustos 2022 Cuma Namazı günü Grand Prix Kapuzbaşı

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Yahyalı Meydanı

Km klan: 113 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.30

20 Ağustos 2022 Cumartesi günü Grand Prix Develi

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Develi Seyrani Kampüsü önü

Km gestalt: 111 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.00

21 Ağustos 2022 Ahzüita Günü Grand Prix Kapadokya

Başlangıç: Ürgüp Şükrüoğulları Pastanesi

Bitiş: Erciyes A.Ş. İdari çatı önü

Km gestalt: 143 kilometre

Start saat: 14.00 – Finish 17.30 – KAYSERİ

Share: