Vali Belletici, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

Vali Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

NİĞDE 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü zımnında Niğde Evire Çevire Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Portrelerle Martir Öğretmenlerimiz’ temalı fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Vali Mustafa Belletici öğrenciliğinde Rize Keyif Lisesi Müdürü olan ve demin Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleki ve Beceri Rum Lisesinde fariza yapan öğretmeni Eksiksizlik Dikişçi ve eşi Şengül Dikişçi’ye çiçek ve bergüzar ikram etti. Ilbay Mustafa Antrenör, İl Firez Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin üs mimarları olduğunu tabir etti. Ilbay Belletici; “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün da; ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, âdem topluluğunun yeryüzü fedakar ve muhterem unsurlarıdır’ sözleriyle önemini belirttiği siz altın öğretmenlerimizin, ‘Öğretmenler Günü’nü herhangi bir sene tıpkı eğilim ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları özen ile yetiştiriniz ve arz önemlisi bol bire bir kayırıcı olmalarını sağlayınız. Rastgele çocuğumuzun özel olduğuna inanarak bağ ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız” dedi. Vali Çalıştırıcı, konuşmasının ardından öğrenciliğinde Rize Esenlik Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Sene Mehmet Göker Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesinde fariza eden öğretmeni Eksiksizlik Dikişçi ve eşi Şengül Dikici’ye çiçek ve ödül takdim etti. Niğde İl Milli Yetişek Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple üstelik milletin milli, aktöresel ve kültürel yönden zihayat, medeniyet bakımından dünyaya emsal olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına eder biçilemez.”

Programda, Evire Çevire Sanatlar Lisesi sarıklı ve öğrencileri çalgı aleti dinletisi ile oratoryo ve ahali oyunları gösterisi sundu, namzet öğretmenler yemin etti ve emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verildi.

Share: