Vali Kızılkaya’dan Çaltılı çiftçilere kez müjdesi

Bilecik’in Söğüt ilçesine kapalı olan ve ‘Marmaranın Bayağı Antalya’sı’ diye adlandırılan Çalı Köyü’nü konuşma fail Ilbay Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, çiftçilere yol müjdesi verdi.

Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri hazırlıkları üzere Söğüt’e giden Ilbay Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, önce geçmiş Söğütlü çiftçiler eliyle kurulan pazara uğrayarak, burada üreticilerle ve esnafla ahbapça etti. Elan sonradan Çalı Köyü’ne sabık Ilbay Kızılkaya, burada de seralara revan kere güzergahı üzerinde incelemelerde bulunarak üreticilerin istem ve taleplerini dinledi.

“Çiftçilerimiz elan dosdoğru yollarda yaz, şita demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek”

Peşi Sıra karye meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek dostça fail Ilbay Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Bilecik’imizde tarımsal üretim anlamında büyük bire bir noktada olan ve bölgemizin Antalya’sı namına anlatım edilen Çaltı Köyü’müzde seracılarımızla, çiftçilerimiz ve karye sakinlerimizle benzeri araya gelerek hem kardeşçe ettik hem üstelik taleplerine kulak verdik. Mail zamanda Diken Köyü’müzde hemşerilerimizin erişim refahını yükseltecek olan asfaltlama işlemine başlayacağız. Böylece çiftçilerimiz elan metin yollarda yaz, kış demeden seralarına rahatlıkla ulaşabilecek. Sizler kâfi kim üretin, devletimiz her daim üreticisinin yanındadır” dedi. – BİLECİK

Share: