Vali Şıldak Ayvalık’ta incelemelerde bulundu

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen çalışmaları inceledi, yetkililerden bilgelik aldı.

Balıkesir genelindeki yatırımları yakından izleme fail Ilbay Şıldak, Ayvalık İlçesinde yenileme çalışmaları devam eden Sakat Kız Iz Lisesi ve Eski Uyanık Binasında incelemelerde bulundu.

Vali Şıldak, Balıkesir’in turizmde aktif İlçelerinden biri olan Ayvalık’ın tarihi zenginliklerini geleceğe taşıyacak restorasyon çalışmalarıyla bu binaların bulunduğu mevkide kalifiye benzeri eğitim, kültür ve müzakere alanı oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Programı dahilinde incelemelerine devam eden Vali Şıldak, Alibey Adasında yapımı bitirilmek için olan Sahil Düzenlilik binasındaki çalışmalarla ilişik bilgelik aldı. Şıldak, Kenar Asayiş Komutanlığının Veli kıyılarında asayiş ve huzuru mizan görevini eskimemiş binasında çağdaş imkanlarla namına getireceğini ve binanın yakın tıpkısı zamanda hizmet vermeye başlayacağı müjdesini verdi.

Vali Şıldak elan bilahare Milli Terbiye Bakanlığının metruk köy okulu binalarını pedagojik ve içtimai etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştüren ‘Karye Yaşam Merkezleri Projesi’ dahilinde Ayvalık İlçesi Mutluköy Mahallesinde Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yapımı bitmeme eden Köy Hayat Merkezindeki çalışmalarla ilgili hikmet aldı. – BALIKESİR

Share: