Van haberleri! Evlat Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. özel eğitim bilimi sınıfı Van Erciş’te açıldı

Tohum Otizm Vakfınca, hususi yetişek sınıf donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel terbiye sınıfının malzeme donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm skala bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını uydurmak, modern cemiyet koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini diremek ve ihtiyacı olan çap okullarına materyal desteği sunmak üzere ölçülü projeyle malzeme donatılan özel yetişek sınıflarına aynı yenisi henüz eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle malzeme donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Terbiye Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Zürriyet Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim bilimi sınıflarının mefkûre ayla getirilmesi için hayata geçirilen Dershane Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 hususi terbiye sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik hususi eğitimler verildi.

Share: