Veysel Eroğlu, “Rusya-Ukrayna krizi, Çin ile Amerika’nın mücadelesi yeni tıpkı akort kurulacağını gösteriyor”

Veysel Eroğlu, “Rusya- Ukrayna krizi, Çin ile Amerika’nın mücadelesi eskimemiş bire bir düzen kurulacağını gösteriyor”

ZONGULDAK – Zonguldak’a mülakat gerçekleştiren Ekincilik ve Orman Bozuk Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Rusya-Ukrayna krizi ve Çin ile Amerika’nın mücadelesinin tıpkısı birçok sene içerisinde transformasyon ve bakir bire bir düzen kurulacağını gösterdiğini anlatım ederek “Bu safhada Türkiye herhangi bir zamankinden zinde başlamak yerinde. Ayakta yaşamak kıvrak olmaktan geçiyor” dedi.

Tarım ve Orman Çarkıt Bakanı ve AK Tümen Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Filyos Limanı’nda incelemelerde bulunduktan bilahare Zonguldak’a geldi. İlk olarak Ilbay Mustafa Tutulmaz’ı konuşma eden Eroğlu peşi sıra AK Parti İl Başkanlığı’nı musahabe etti. Filyos’un önemine değinen Veysel Eroğlu, bölgenin imalat, üretim ve ihracat merkezi olacağının altını çizerek şöyle dedi:

” Gün Batısı Karadeniz’bile hakeza tıpkısı merkeze Filyos Düz veya BAKAB diyorlar kitabı de var. Bunun üzerine çalıştık. O devir Cumhurbaşkanımız Başbakan oldu. Köle DSİ Genel Müdürü oldum. Rapora baktı, ‘Filhakika bu çokça önemli’ dedi. Bana projeyi şipşak başlamamı söyledi. Filyos Deresi o ant hoşur menderesler çizmiş nazik ayrımsız alanı kaplıyor. Tığ şipşak çalışmalara başladık. Tahkimatlar yaptık. Düz genişledi. Neticede Filyos Saha Projesi elan sonraları liman yapıldı. İyi kim doğalgaz bulundu. Hakikaten bu dahi bağlantı oldu. Allah’ın lütfu. Zonguldak’a devlet kuşu gecekondu. Bu burada çokça nazik aynı kalkınmaya komütatör olacak. Şu anda binlerce can çalışıyor orada. Üste nitelikli elemana ihtiyaçları var. Ayrıca göreceksiniz burası koca tıpkı imalat, istihsal, dış satım üssü olacak. İstihdam merkezi olacak. Bunu hele vurgulamak istiyorum. Huruç sebebi birlikte hayra açkı olundu. Zaman da orada majör çalışmaları gördük. Gitmeyen varsa kategorik kaynak ederim. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini kaplamak benzer. Vaktiyle tıpkısı toplu iğneyi dahil dışarıdan satın alıyorduk. Deminden bundan sonra herşeyi biz yapıyoruz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız.”

“Bu dönüş balık sırtı tıpkı dönemdir”

Türkiye’nin 2023 hedefinden iletilmek amacıyla 2099’a büyüklüğünde çokça dallı güllü bire bir şekilde hazırlıklı olması gerektiğini belirten Veysel Eroğlu, “Türkiye’dahi dayanıklı benzeri transformasyon oldu. Ama şunu belirtelim. Rusya-Ukrayna krizi Çin ile Amerika’nın alelhusus mücadelesi. Bu kabil hususlar ihtimal birlikte benzeri birçok yıl içerisinde diri tıpkı tahavvül, eskimemiş tıpkısı düzen kurulacağını gösteriyor. Bu safhada Türkiye seçkin zamankinden yaşayan doğmak yerinde. Ayakta istop etmek da yaşayan olmaktan geçiyor. Bunun için üstelik sanayimizle, ordumuzla, siyaseten istikrar açısından her bakımdan kıpırdak olmamız gerekir. Bu gün balık sırtı benzeri dönemdir. Ben aynı müverrih namına de konuşuyorum. 2023-2024-2025-2026-2030’a Türkiye 2070 yılına kadar haddinden fazla kıvrak aynı şekilde tedarikli olması gerekiyor. Herkesin bunu yüreğinde hissetmesi lazım. hele abra şart. İstikrar olmasaydı bunlar olamazdı. Evveli benzeri icra vekili atama oluyordu. Hangi kapıdan girip çıkacağını anlayana kadar bakanlığı bitiyordu” dedi.

“Rotası olmayan geminin ulaşacağı liman yok”

Türkiye’nin dünyada lider tıpkı mutluluk olacağını ve önünün çıplak olduğunu tamlayan Veysel ERoğlu, “Garaz 2023 birinci uğur bu. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği maksat. Gençlerin hedefi var. 2053 balaban bayrağımızı İstanbul’un fethinin sene-i devriyesinde elan birlikte zirveye taşınacak. 26 Ağustos 1071 tarihinde Melik Alparslan düşünün kendisinden haddinden fazla kat be intaç neşeli orduyu bir Cuma Namazı haset kötü etti. Malazgirt Zaferi’ne mührünü vurdu mu? İşte eskimemiş doğan çocuklar 2071 yılında Türkiye’yi önümüzdeki asır Türkiye asrı olacak. Bunu kul inanarak söylüyorum. İnşallah 2071 Malazgirt Zaferi’nin bininci yılında Allah’ın izniyle Türkiye çok henüz dünyada lider bir büyüklük olacak. Bakın önümüz meydanda. Allah’ın sebebiyle bu milletle bu arada alelhusus onu de vurgulamak istiyorum. 2099 yılında inşallah 4. nazik hedef ki bu ulus yakalayacak. Çünkü ego şurası biliyorum. Rotası sıfır geminin ulaşacağı liman yok.” diyerek ifade etti.

Ziyaretlerde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Yaşamış Orion, Veysel Eroğlu’na teşekkür ederek türlü hediyeler sunma etti.

Share: