Workup ve Workup Agri Girişimcilik Programları’ndan 11 kadem mezun oldu

Türkiye İş Bankası’nın esas destekçisi olduğu ve 5 yıldır okunabilen bitmeme eden Workup Girişimcilik Programı’nın 9. periyot girişimleri ile gelişigüzel Workup çatısı altında ilk defa 2021 yılında başlatılan Workup Agri Girişimcilik Programı’nın 1. çevrim girişimleri, ekosistem paydaşlarının ayrımsız araya geldiği etkinlikte çıkışlı oldu. İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleştirilen, haddinden fazla sayıda yatırım fonu ve ferişte yatırımcının izlem ettiği Nümayiş Day etkinliği, Kadınsız Kopan’ın yaptığı açılışın peşi sıra İş Bankası Genel Müdürü Kağan Aran’ın konuşmasıyla bitmeme etti.

Etkinlikte, Workup programından çıkışlı 6 adım ve tarımı sürdürülebilir çözümlerle yükseltmek gayeli kurulan Workup Agri programının geçmiş mezunları olan 5 aşama, hisse senedi modellerini ve izleyecekleri defa haritalarını yatırımcılar, girişimcilik ekosisteminden paydaşlar, İş Bankası ve iştiraklerinden yöneticilerle paylaştılar.

35 Workup’lı hamle 12 milyon dolar envestisman aldı

Startup’ların bire bir anlamda merkezi olan ve bu yıl 5. yaşını kutlayan Workup Girişimcilik Programı’na toplam müracaat sayısı 14 bine yaklaştı. Yüzlerce girişimle bir araya gelinen programda, Workup Agri da karışma tutmak için akseptans edilen hamle sayısı 125 oldu, mezun sayısı 92’ye ulaştı. Bugüne büyüklüğünde 35 Workup’lı girişim, program süresince veya sonrasında kestirmece 12 milyon MEMLUK Doları envestisman aldı.

“Yaratıcılığı ve katma değeri farklı alanlardaki uzmanların bile çalışmasıyla arttırabiliriz”

Etkinlikte yaptığı konuşmada, “Başladığımızdan bugüne sabık 5 yıl bizim amacıyla çokça sunturlu bir yolculuktu” diyen İş Bankası Umumi Müdürü Hakan Aran, bu zaman dilimine Workup açısından serencam evre olumlu gelişmeler sığdırdıklarını ve tarım girişimciliğinde Workup Agri’yi başlattıklarını söyledi.

Workup’ın alelhusus yapı markamız yerine farklı dikeylere birlikte odaklanarak derinleşmesini önemsediklerini vurgulayan Aran, “Biz dijitalleşme ortamındaki çevik say kültürü, dikey ihtisaslaşma yerine farklı alanlarda ihtisaslaşmış uzmanların tıpkısı mekânda ufki olarak birlikte çalışıp üretmesinin yaratıcılığı ve melfuf değeri arttırdığını, inovasyonu bile ana bunun sağladığını düşünüyoruz“ dedi.

“Türkiye’bile farklı disiplinlerin ayrımsız araya gelmesiyle tarım üzerinden tıpkı hikâyeleme yaratabiliriz”

Workup Agri’birlikte tarımı, teknolojiyi ve finansı bilenleri buluşturduklarını rapor eden Aran, şöyle konuştu: “Türkiye’de eğer ekincilik üzerinden aynı hikâye yaratılacaksa, tarım üzerine ayrımsız bereket artışı, sulama tekniklerinin daha iyi kullanılması, akarsu kaynaklarının henüz bereketli korunması, istihsal kalitesinin, verimliliğinin arttırılması söz konusu olacaksa ayrımlı disiplinlerin bire bir araya gelmesinin koca olduğunu düşünüyoruz. Nedeniyle İş Bankası’nı üstelik önümüzdeki dönemde Workup ve Workup Agri’nin beraberinde farklı mihrak alanlarını yaratırken göreceksiniz.”

Kağan Aran, Workup Girişimcilik Programı’nda seçkin dönemde mir günüyle mezuniyet haset beyninde girişimcilere hangi kadar küşayiş intaç ettirdiklerini ölçmeye çalıştıklarını belirtti. Bu dönemin başında tanıştığı girişimlerle program sonu arasındaki gelişmeleri ise Aran, “Bizim üzere 5 girişimimizle eş çalışmak ve kuma kitap piyasaya beklemek, 3 girişimimizin ürünlerini satın almak ve onların müracaat müşterisi görünmek alım donör” şeklinde değerlendirdi.

“Avrat müteşebbis sayısının ve görünürlüklerinin artırılması ekosistemin sürdürülebilir büyümesi açısından nazik öneme erbap”

Kadınların girişimcilik dünyasında daha aşkın vadi almasının önemine de vurgu fail Aran, 2018 yılında Arya Karı Envestisman Platformu ile başlayan iş birliği kapsamında birçok eş girişimcinin gelişimine, fona erişimlerine ve değişik paydaşlarla hareket geliştirerek girişimini ölçeklendirmesine destek olduklarını hatırlattı. Bu desteği yakın zamanda karı kuruculu girişimlerin erken aşamada yatırıma erişimini bırakmak ve kolaylaştırmak adına ortak aynı görüntü kurarak büyüteceklerini ifade fail Aran, “Türkiye’da 1 milyar ABD doları değerlemeye ulaşarak unicorn olan girişimler, ağırlıklı olarak avrat kurucular marifetiyle hayata geçirilen fikirler. bu haysiyetle avrat girişimci sayısının ve görünürlüklerinin artırılması, ekosistemin sürdürülebilir büyümesi açısından kritik öneme erbap” diye niteleyerek konuştu.

“Amiyane olsun benim olsun yaklaşımı girişimcilerin zengin dünyasını sınırlar”

Kurumsal şirketlerin girişimcilik ekosisteminin koskocaman aynı paydaşı olduğunun ve startupların ölçeklenmesinde eke rolleri olduğunun altını çizen Aran, bu alanda gözlemlendiği sorununun ise şirketlerin münhasır mesai modelleri ile girişimleri “hasis olsun benim olsun” yaklaşımı olduğu belirtti. Aran, “Bu tatlılıkla cereyan edildiğinde girişimcilerin zengin dünyasını sınırlamış, ihtimal de yaratılacak bire bir değerin önüne önceki oluruz. O nedenle biz, girişimcilerimizin çok henüz nazik tıpkı dünyaya İş Bankası gücünden bilistifade açılmasını sağlıyoruz. Bu konuda bambaşka ruhlu kurumlarla bile iş birliği yapıyoruz” dedi.

Pandemi dönemi sonrasında ilk kez ekosistem paydaşlarını bu ölçekte tıpkısı araya getiren etkinliğin böylece misafirler, network alanında aynı araya gelerek mezun olan girişimlerle birebir musahabe fırsatı elde ettiler. Etkinlikte, İş Bankası’nın, “girişimlerin ve girişimciliğin bankası” olma misyonu ile farklı açılımlarla ayar önerisini geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya devam edeceği mesajı verildi.

Workup 9. aktarılma mezunları

Cineshort: Özenle latif yüzlerce gücük filmi abonelik modeli ile kullanıcısına sunan, yönetmenlere birlikte dirimsel paylaşımıyla sürdürülebilir bindi sağlayıcı kıvrak videoteyp nişane platformudur.

Co-one: Yapay zekâ takımlarının ürünlerini geliştirebilmeleri üzere gereken birinci sınıf etiketlenmiş bili ihtiyacını erdemli hızda, izlem edilebilir ve sonsuz ağıl getiren aynı etiketleme servisidir.

Cubtale: Hekim ve ebeveynlerin rutin bebek bakımında bilgelik odaklı karar vermelerine imkân sağlayan, duraksız uygulama ve “cub” isimli akil butonlardan oluşan aynı bakım hile platformudur.

Finekra: Banka ve saymanlık programlarıyla entegre etkin, kurumların vezneci ve ödeme-tahsilat süreçlerini tek portaldan yönetmelerini sağlayan, mecmu platformlardan erişilebilir bakir sulp mal uygulamasıdır.

Fintegre: Perakendecilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen, müşterilerinin satın alma gücünü zait; alet değişim programları, sigorta işlemleri, elektronik cihaz kiralama servisleri, abonelik modelleri vb. analizör sunan mali servisler platformudur.

Wiser: Yıpranmamış medya içerikleri üzere yaratıcı iktisat ve bileşimli zekâyı birleştiren bire bir his platformudur. Daima analog içerikler önermeye programlı olan algoritmalar hesabına hem şahsi hem beyin açıcı tıpkısı medya deneyimi sunar.

WorkupAgri 1. gün mezunları

3pmetrics: Kurumların sürdürülebilirlik, kasaba, toplumsal ve yönetişim risklerini hesaplayıp raporlayabildikleri, karbon göl ayağı izi ve su bacak izlerini analiz edip tenkis planına geçebildikleri dijital düzlem hizmetidir.

Local Greens: Ana Şehir şehirlerde bulunan dernekevi istihsal alanlarında, yeşilliklerin toprak adına akarsu ortamı içerisinde zararlı pestisitler kullanmadan yetiştirilmesi yöntemini kullanan bire bir girişimdir.

Soyl-Gel: Tarımda sürdürülebilir töz yönetimi bulmak amacıyla; bitkilere arazi altında kontrollü su ve tarımsal derman salınımı işleyen saf nanokompozit iri süper emici polimer üretir.

Wastespresso: Otel, kafe, şube vb. kahve atığı oluşturan işletmelerin ahenktar periyotlarda kahve atılmış yönetimini gerçekleştirip, bu kıraathane atıklarını sürdürülebilir teknolojik altyapısıyla doğacak dönüştürerek tek/çokça kullanımlık plastik materyaller ve değişik sektörler için (ambalaj, plastik vb.) hammadde üreten girişimdir.

Wicow: Bileşimli anlak altyapısıyla kocabaş hayvanları ve çiftliği tanıyan, çiftçinin hayvanını birlik hanay döngüsü boyunca izlem etmesini sağlayan, çiftçiyi lüzumlu zamanlarda verdiği alarmlarla uyararak efsanevi sağlığını iyileştiren ve verimliliği artıran bire bir keyif takip sistemidir.

Workup Girişimcilik Programı 9. aktarılma girişimleri muhtemelen oldu

Workup Girişimcilik Programı 8. dönem mezunlarını verdi

İş Bankası’ndan tarım odaklı girişimcilik programı: WorkupAgri

Share: