Yamaç paraşütleri, SMA hastası Yusuf için havalandı

BURDUR’birlikte yamaç paraşütü özne sporcuları, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki SMA Makule 1 hastası 4,5 aylık Yusuf Yağmur Korkmaz üzere havalandı. Uçuşlardan elde ettiği dirimsel, Korkmaz’ın tedavisine bindi için harcanacak.

Burdur Yan Paraşütü Spor Kulübü sporcuları SMA Tip1 hastası Yusuf Baran’ın tedavisine arkalamak amacıyla uçtu. Hafta sonu amatörler ile yapılan tandem uçuşlarından elde edilen gelir, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde oturan SMA Tip1 hastası 4,5 mahiye Yusuf Yağmur Korkmaz’ın otama masrafına destek amacıyla ailesine gönderecek.

‘YUSUF’UN KANATLARI KOYULMAK İSTİYORUZ’Sükûnet paraşütçüsü Entelektüel Yusufoğlu, “Geliri Yusuf Baran kardeşimize tılsım alınması için göndereceğiz. İki hayalimiz var; birincisi buğulaşma hayali olanların hayallerini yapmak, ikincisi sevimli tutunabilme hayali olan Yusuf Yağmur kardeşimizin ilacını alabilmesi için katkıda gezmek. Pakt adına bir iki üstelik olsa Yusuf Baran kardeşimizin kanatları gelmek istiyoruz. Yusuf Yağmur’ın ihtiyacı olan deva bedelinin şu anda yüzde 15’lik kısmı toplanabildi. Etkinlik ile büyüklük genelinde farkındalık yaratıp, tılsım parasının tamamlanarak, Yusuf Yağmur’ın sağlığına gücük sürede ulaşmasını istiyoruz” dedi.’DUYARSIZ KALMAYALIM’ ÇAĞRISI

Yusufoğlu, 8 mahiye olmadan derman tedavisine başlanırsa Yağmur’ın adale kaybının önüne geçileceğini söyledi. Baran’ın tıpkı kardeşinin da SMA Tip1 hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getiren Yusufoğlu “Amacımız, ailenin ikinci çocuğunu üstelik bu hastalıktan kaybetmemesi. Bu kapsam insanı etraflıca etkiliyor. Sosyete namına duyarsız kalmadan, herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyoruz” diyerek konuştu.

Share: