Yeniden Bol Bolamat Partisi lideri Fatih Erbakan 6’lı masa hakkında çokça kaba konuştu: Bunlardan millete fayda gelmez

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Konya’nın Ereğli ilçesinde partisinin ilçe kongresine katıldı. Ereğli Ekin Merkezinde planlı kongrede mütekellim Erbakan, genel kurulun hayırlara araç olması temennisinde bulunarak gündeme dair meşruhat yaptı. Fatih Erbakan, Türkiye’dahi iri tıpkı nüfuz boşluğu olduğu kadar, büyük bir mugayeret boşluğu olduğunun de sık sık dile getirildiğini belirterek, “Bu kanaatin yaygınlaşmasının en şişman sebebi, 6’lı masa denilen acayip yapının arz ettiği acziyet görüntüsüdür.” dedi.

“BUNLARIN HİÇBİRİNDEN MİLLETE BİR HAYIR GELMEZ”

Sözlerine bitmeme eden Erbakan, “Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde masa başındakiler dediğimiz 6 tümen 6. öğün tıpkısı araya geldi. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u beraberce, 6’sı bile 6’lı masa etrafında görünmek üzere toplanmış 36 yol bir araya gelmiş. Olur, ortaya hangi intişar? Aylardır Güçlendirilmiş Parlamenter Hep da güçlendirilmiş mebus sistem tarihin yer şişman konuşu krizine ilişik somut ayrımsız çözüm önerileri var mı? Esas paketlerini ortaya koyabilmişler mi? Bu toplantılar adeta zer gününe döndü. Toplanıp toplanıp ışık verip dağılıyorlar. Bunlardan millete kâr gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz. Bozukluk mi fayda gelmez? Tıpkısı kısmı 10 seneden çok SELIM Öğür hükümetlerinde fariza yaptılar, arz nazik kararlara imza attılar. Demincek hamiş diyorlar kim ‘Türkiye’yi biz kurtaracağız.’ Mademki kurtaracaktınız, onca yıl bildirme nazik görevlerde bulunurken kurtarsaydınız. Masanın başka tarafı CHP 28 Şubat’ın ateşin savunucusu, İstanbul Sözleşmesi’nin hayranı, Ayasofya’nın cami olmasına üzülen, Fırka içre LGBT Komisyonu kuran, 6 yaşında çocuğa Kur’an belletmek çağdışılıktır diyen, İstanbul Büyükşehir Belediyesini borca ve faize batıran, 89-94 arasında bilcümle belediyeleri kenef eden Bunların hiçbirinden millete benzeri yararlı gelmez” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLİK ÇIĞIR KANUNU’NU REVİZE EDECEĞİZ”

Fatih Erbakan, talih genelinde öğretmenlerin “Muallimlik Iz Kanunu” ve “Uzman Öğretmenlik” ve “Başmuallimlik” kariyer basamakları üzere 19 Kasım’dahi yapılması planlanan sınavla ilişik tepkilerinin artarak bitmeme ettiğine değinerek, “Buradan tıpkı kere elan iktidara sesleniyoruz; bu kanun rötuşlu edilmeli ve bu imtihan de derhal tahrip edilmelidir. Yeniden Bolluk iktidarında Muallimlik Iz Kanunu’nu ‘hak temelli’ ve ‘mesleğin itibarının hak ettiği yere getirilmesi’ odaklı olmak amacıyla revize edeceğiz” şeklinde konuştu.

“81 İLİN OLDUĞU GİBİ KONYA’NIN BIRLIKTE PROBLEMLERİNİ BİLİYORUZ”

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, 81 ilin olduğu kabilinden Konya’nın birlikte problemlerini bildiklerini, bunların hal yollarını da bildiklerini kaydederek, “Hep bu problemleri evvelce olduğu gibi bugün üstelik Milli Görüş’le çözeceğiz inşallah. Baştan Bolluk iktidarında; istikraz, getiri, bindirim, kazanç artışı, savurganlık, avarelik, nahak yere vergiler, kamu mallarını satıp temizlemek, tümsekli şet, kötü derman, imtiyazlılara ve faize kök aktarmak için milletin suyunu çıkarmak, çifte ölçün ve dayı namevcut. Paylaşımda türe, yönetimde doğruluk, milli temel paketleri, ‘önce millet’ anlayışı, memura-emekliye-işçiye yüzde 100 aylık zammı, çiftçiye-köylüye sakametli süt, sakametli elektrik, yer erdemli taban fiyatları, 81 ilimize 681 bol bolamat projesi, istihsal, istihdam, ihracat, EYT’lilere emeklilik hakkı, atanamayan öğretmenlere atama var” diye niteleyerek konuştu.Share: