Yenimahalle Şehremini Yaşar, Divriği Pilav ve Ekin Şenliği’ne Katıldı

Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda planlı 59. Anadan Görme Pilav ve Hars Şenliği’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi’nin ocak sahipliğinde Ankara Divriği Kültür Derneği vasıtasıyla planlı Anadan Görme Pilav ve Firez Şenliği’nin 59’uncusu Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşti.

Şenliğe, Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl ve Maksat Egemenlik, CHP Ankara İl Başkanı Şanlı Hikmet Beyinli, siyasal parti temsilcileri, sivil topluluk kuruluşları yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ KEYIFLENDIRMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Evcil sanatçıların görüntü aldığı etkinlikte Sivaslılar, halay çekerek fena hâlde havanın tadını çıkardı. Programda Divriği’nin dernekevi lezzeti olan hoşur bulgur pilavı, çerden çöpten atlatmak ve ayranla gelişigüzel alanı dolduran binlerce vatandaşa izaz edildi.

Şenlikte katılımcılara seslenen Başbuğ Yaşar, Divriğililer’i Yakacık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğim günden beri hemşehri derneklerine önem veriyorum. Çünkü bu dernekler gelenek göreneklerimizin yaşatılmasına, ülkemizin temas ve bütünlüğünün korunmasına katkı sağlıyor. Bu sevinç yıllardır Yakacık Mesire Alanımızda yapılıyor, bundan üstelik ayrıca bahtiyarlık duyuyorum. Anadolu kültürünü keyiflendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bu kültürün yaşatılması üzere faaliyet harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Share: