Yerli makine TOGG İstanbul’da görücüye daha çok

Sülale ayında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES fuarında sergilenen domestik otomobilin ‘Konsept Çokbilmiş Alet’ namına isimlendirdiği Türkiye’nin evcil ve milli otomobili TOGG’un sedan modeli demin da İstanbul’üstelik görücüye bundan sonra.

Seri kendisine üretilmesi planlanmayan Izan Çokbilmiş Maşa, TOGG’un gelecekte yollara çıkaracağı gayrı fikirli cihazlarla ilişik ipuçları veriyor.

Zaman ziyaretçilerle mülaki sedan analog Iş Fikirli Maşa, Levazım girişindeki alanda 3 ay süresince sergilenecek. 2022 yılının akıbet çeyreğinde sıra üretime geçecek olan evcil ve milli araba TOGG’un sedan modeli vatandaşların bent odağı oldu.

Ziyaretçiden mecmu not

Sergilenen otomobili görmeye gelen Gökhan Güngör, “Anahtar sunturlu ve çokça aşırı. Umarım fiyatı bile pir evet. Elimden gelirse benim önce tercih edeceğim araba tamam. Çokça sunturlu duruyor hem huzur aracı kabilinden, hem SUV üzere. Bir Nice aranılan husus var. Haddinden Fazla elektronik olduğu amacıyla hangi kadar aksaklık çıkartır onları saymak gerekiyor. Ama yeğleme edilir ve sunturlu” dedi.

Almanya’dan Türkiye’ye gelen Hidayet Mutekit da, “TOGG’u elhak Almanya’dan izlem ediyoruz. Çokça sunturlu, dışı ve dizaynı. Haddinden Fazla yakınına giremiyoruz, az buçuk daha sabırla beklememiz lazım. İnşallah yakında sürebiliriz” diye niteleyerek konuştu.

Madensel gri renge topluluk TOGG’un dış tasarımının beraberinde bağırsak tasarımında de ilgi cazip özellikler bulunuyor. Mutedil sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar betik gibi açılıyor. İstasyonlarda ve ruz paneliyle şarj edilebilen otomobil, 300 ve 500 kilometre poz opsiyonuna sahip.

Togg, otomobilden evvel dijital nişane çıkaracak

 

TOGG deneme üretiminin başlamasına gücük bir müddet kaldı

 

Deneme üretimi başlıyor: TOGG’un fiyatı ne büyüklüğünde olacak?

 

Share: