Yılmayan Büyükerşen’den Yeni Yıl Mesajı

Eskişehir Büyükşehir Şehremaneti (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eskimemiş yılı paylaştığı tıpkısı mesajla kutladı. Başbuğ Büyükerşen mesajında, “2022 yılını geride bırakırken, diliyorum kim 2023 yılı yüreğimizde bakir umutları, yıpranmamış hedefleri çağdaş ve münevver yarınları yeşerten bire bir yıl olsun” dedi.

EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen 2023 yılının gelişini yayınladığı mesajla kutladı. Büyükerşen’in tebrik mesajı, şöyle:

“Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yerine, bati ayrımsız emek temposu ortamında güzeşte tıpkısı yılı daha geride bırakıyor, bereketli arzu ve imge mahmul beklentilerle eskimemiş ayrımsız yıla elan selam diyoruz. Tabii 2022 yılı özellikle ekonomik akse, hanay pahalılığı, demokratlık ve türe arayışı, doğal afetler, insanlığın içerisinde bulunduğu cenk, kafile, salgın hastalıklar kabil etkenlerle hepimiz üzere berenarı edisyon geçen bir yıl oldu. Yaşadığımız acı günler bizlere birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, demokrasinin ve özgürlüklerin önemini benzeri nöbet elan hatırlattı.

Yaşamın temas alanında özgürlük, demokratlık, hoşgörü ve yeniliklere kilitsiz küreksiz olan Eskişehir, halktan aldığını bölüt vermeyi ve uray hizmetlerinde adaleti sağlamayı kendisine belgi edinmiş aynı şehirdir. Bugüne kadar, sizlerden aldığımız güç ve güvenle şehrimize hizmet etmeye çaba gösterdik. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında bile, bu hız ve çabamız artarak bitmeme edecek, ziyalı ve çağcıl Eskişehir’imizi müstahak olduğu yere tıpkı kadem elan yaklaştırabilmek amacıyla gereken kamu çalışmaları bir kararlılıkla sürdüreceğiz. 2022 yılını geride bırakırken, diliyorum ki 2023 yılı yüreğimizde kullanılmamış umutları, yıpranmamış hedefleri gündeş ve aydınlık yarınları yeşerten tıpkı yıl olsun. Özellikle ülkemizde ve dünyada türe, ülfet ve adaletin hâkim olduğu tıpkı yıl olmasını istek ederken, Eskişehir halkının, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza çatışma koruyacağına olan inancımı bir öğün elan vurgulayarak; hayallerinizin gerçekleştiğini görebileceğiniz adamakıllı ve bahtiyar tıpkısı sene dilerim.”

Share: