YÖK Başkanı Özvar ziyaretlerde bulundu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sivas Valisi Yılmayan Şimşek, Belediye Reisi Hilmi Bilimci ve Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilen Yıldız’ı musahabe etti.

Özvar, Sivas Valiliğini ziyaretinde onur defterini imzaladı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Özvar, Rum Üniversiteler Birliği Rektörler Toplantısı için kente geldiğini söyledi.

Toplantıda uzuv üniversitelerin yaptıkları akademik, ilmi ve sosyal sorumluluğa dair projelerin değerlendirileceğini belirten Özvar, “Yapılanların tıpkısı envanterini çıkartıp akabinde önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmaları değerlendirmiş olacağız.” dedi.

Özvar, üniversitelerle sıkça aynı araya gelmeye hız ettiklerini vurgulayarak, “Üniversiteler ile eşgüdüm halinde ülkemizin gelişmesi, refahı noktasında çaba içerisinde oluyoruz. Zaman Cumhuriyet Altını Üniversitesi ile Sivas Bili ve Teknoloji Üniversitesinin sülale sahipliğinde gerçekleştireceğimiz bu toplantıda inşallah ülkemiz adına güzelce neticeler çıkmasını istek ediyoruz.” diye konuştu.

Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilim Adamı’i ve Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilen Yıldız’ı birlikte makamlarında musahabe eden Özvar, henüz bilahare basına sadık namına gerçekleştirilen Cumhuriyet Üniversitesi Senato Toplantısı’na katıldı.

Share: