Yozgat Endüstri ve Tecim Merkezi’nin yer tahsisi yapıldı

SELIM Öğür Yozgat Mebus Yusuf Başer, tahsisi yapılan Yozgat Endüstri ve Tecim Merkezi arsasında incelemede bulundu.

Yozgat Endüstri ve Ticaret Merkezi Çatı Kooperatifi Başkanı Akif Demirkaya’dan hikmet düz Başer, AA muhabirine, sanayi ve ticaret merkezi projesinin 2018’den beri takibini yaptığını söyledi.

Planlanan uran ve ticaret merkezinin, Bozok Organize Uran Bölgesi ve hava meydanı yakınında Çalatlı köyü mevkisinde kayran aldığını belirten Başer, “450 dönüm üstünde kurulacak endüstri sitesinin içerisinde 200-400 ve 800 metrekareden oluşan dükkanlar meydan alacak. Cami, aşçı, dernek salonu, otel üzere sosyal donatıları bulunacak. Burası, müteharrik işçiler ve esnafımızın rahatlıkla günce yaşamını dümen edeceği, ihtiyaçlarını gidereceği benzeri yaşam alanı olacak.” dedi.

Başer, bakir projeden Yozgat esnafının yanında Sorgun ve Alaca’dan de esnafın düz istediğini vurgulayarak, “Dolayısıyla burayı ayrı ayrımsız cazibe merkezi ve organize endüstri bölgesinin zir taşeron işlerinin bile yapıldığı benzeri endüstri alanı olmasını istiyoruz. Yozgat’ımıza, Yozgatlı sanayicimize, esnafımıza, tüccarımıza berceste olmasını diliyorum.” diyerek konuştu.

Yozgat Uran Tecim Merkezi Çatı Kooperatifi Başkanı Akif Demirkaya da 450 dönüm alanda 500 aksiyon yeri yapılacağını rapor ederek, “Arsa tahsisimiz yapıldı, şimdi plan ve proje çalışmalarına başlıyoruz. Plan ve projelerimiz tamamlandıktan sonraları Uran ve Teknoloji Bakanlığına sunacağız. İlk etapta 200 aksiyon yerini tamamlayacağız. Yaptığımız umum çalışmalarda bize balaban destek sağlayıcı Doğruluk Bakanımız Bekir Bozdağ, Milletvekilimiz Yusuf Başer ve emeği geçenlere teşekkürname ederim.” dedi.

Başer’e incelemelerinde, DÜRÜST Tümen Yozgat İl Başkan Yardımcısı Hacı Şahbaz, AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, İl Umumi Sedir Üyesi Şabettin Aksoy, AK Öğür Yozgat Eşkal İlçe Umumi Heyet Üyesi Yaşar Gülmez, Yozgat Endüstri Tecim Merkezi Yapı Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri de haremlik etti.

Share: