Yozgat genel haberi | Ankara’daki Aydıncık Cemevi Reisicumhur Erdoğan’ın video konferansla katıldığı programla açıldı

Ankara’daki Aydıncık Cemevi Reisicumhur Erdoğan’ın videoteyp konferansla katıldığı programla açıldı

ANKARA – Ankara’bile yapımı tamamlanan Aydıncık Cemevi, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın videoteyp konferans yöntemi ile katıldığı programla açıldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde Ankara Valiliğinin destekleriyle Altındağ Belediyesi aracılığıyla Aydıncık köyünde düz yazı edilen Aydıncık Cemevi tamamlandı. Biricik kıvrım cemevinin açılışı, İstanbul’dahi Şahkulu Melik Dergahı ve Cemevi’nde düzenlenen cemevleri anne atma ve toplu açılış töreninden telekonferans sistemi ile bağlanan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan eliyle gerçekleştirildi. Cumhur Reisi Erdoğan, Aydıncık Cemevi’nin iyi olmasını diledi.

“Yaklaşık 3,5 milyon teklik harcama yapılarak 220 metrekare sınırlı düzlük oluşturuldu”

Törende mütekellim Ankara Valisi Vasip Delicesine, bağlanak ve el birliği vurgusu yaparak, “Kısaca 3,5 milyon teklik harcama yapılarak 220 metrekare tutkun kayran oluşturuldu. Burada cemlerde, sizlerin tıpkı araya gelmesinde bereket hasıl olur. Hoppadak fiziki, üst yerine değil benzeri zamanda gönüllerimizin dahi birleştiği ve kenetlendiği tıpkı yerdir cemevi. İnşallah bütün misyonuyla Aydıncıklılara bakım etmeye devam edecektir” dedi.

“Açtığımız cemevi iyice işlere açkı olsun, güzelce cemler yapılsın inşallah”

Aydıncık köyünün kırsal mahalle statüsü kazandığını belirten Altındağ Şehremini Asım Balcı, “Burada bir nice kişinin emeği var. Sunma ilkin üstelik Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle İçişleri Bakanımız, valimiz ve bütün birlikte bu cemevini sıfırdan itibaren yapmış durumdayız. Aydıncık artık kırsal mahalle statüsünü kazandı. Bu kararı Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisine gönderiyoruz. Açtığımız cemevi sunturlu işlere çevirici olsun, sunturlu cemler yapılsın inşallah. Birliğimize, beraberliğimize miftah olsun” ifadelerini kullandı.

Aydıncık Cemevi, Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatlarıyla katılımcılar yoluyla kurdele kesilmesiyle açıldı.

Share: