Yüksek Öztrak: “Hıçkıra Hıçkıra Ağladığı, Dört Inç Yapıp Meydanlarda Selamlattığı Rabia’yı Güzeşte Katar Topraklarına Gömüverdi”

CHP Sözcüsü Üstün Öztrak, yurttaşların iktisadi sorunlarına dikkat çekerek, “Teknofest Karadeniz’üstelik bir numara olan tıpkı gencimiz, maddi imkansızlıklar zımnında Erdoğan’ın elinden aldığı madalyayı feda etmek zorunda noksan. Bu, sözün bittiği yerdir. Yalnız gençler değil çocuklarımız da bu hükümetin elinde açlıkla ve yoklukla sınanıyor” dedi. Öztrak, “Suriye Devlet Başkanı Esad’la ilişkilerin ‘Haziran seçiminden sonradan sil yeniden’ ele alınabileceğini söylemişti. Cemaziyelevvel üstelik ‘Katil Sisi’, ‘Zalim Sisi’, ‘Darbeci Sisi’ dediği Akdarı Fehamet Başkanı Sisi ile sil baştan yapıverdi. Televizyonlarda peşi sıra hıçkıra hıçkıra ağladığı dört inç yapıp meydanlarda selamlattığı Rabia’yı geçmiş Katar topraklarına gömüverdi” değerlendirmesini yaptı. Öztrak, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ın kuzeyine müteveccih operasyonu ile ilişik adına; “Yıldırı benzeri insanlık suçudur. Seçkin soy yıldırı eylemini ve yıldırı örgütünü lanetliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre ve yıldırı örgütlerine cebin mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeri; kalaba hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur” diye niteleyerek konuştu.

CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak, bugün CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkezi Umumi Heyet Toplantısı sürerken partisinin umumi merkezinde basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilgili açıklamalar yaptı.

Öztrak, bütçe görüşmeleri sırasında Kemal Kılıçdaroğlu’na müteveccih sözlerine zımnında İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat karşı 200 bin TL’lik manevi tazminat açılmasına ilişkin, “Aslında bu fotoroman bakanın sözlerinin ederi 5 kuruştur. Amma bunlarda 5 kuruşluk idrak olmadığı daha çok ortaya çıkmıştır. Bu kez sayın Genel Başkanımız, anlayacakları dilden konuşmuştur. 200 bin TL’lik manevi tazminat açmıştır. Ihtimal biraz kendilerine çekidüzen verirler” dedi.

Öztrak’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“SARAYIN KİBİRLİ KİŞİSİNİN DIŞ POLİTİKADAKİ, ‘SİL BAŞTANLARINI’ ELE ALDIK: Seçim sandığı yaklaşırken, sarayın kibirli kişisinin aut politikadaki, ‘sil baştanlarını’ ele aldık. Ayrıca Irak’ın kuzeyi ve Suriye’üstelik başlatılan El-Tığ Çekicilik Harekatını, Ukrayna- Rusya savaşına kapalı adına bölgemizde ağır dengelerindeki değişimi ve ortaya sâdır vesile ve imkanları birlikte toplantımızda ele aldık.

ALLAH IRAK’IN VE SURİYE’NİN KUZEYİNDE IŞLER TAY TAY ARABASI MEHMETÇİKLERİMİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN: Evvel Kilis’te Öncüpınar Temel Kapısı’na, soysuz terör örgütü aracılığıyla sınırın mavera yakasından roketli tıpkı saldırış düzenlendi. Akşam saatlerinde dahi Gaziantep Karkamış’a benzer bire bir atak gerçekleştirildi. Bugün Karkamış’a tekrar roketli tıpkı geveze oldu. Hangi yazık ki biri bala üç vatandaşımızın yaşamını kaybettiğini dip üzüntüyle öğrendik. Yaşamdan koparılan çocuğumuz İzmir Milletvekilimiz Çevrimli Polat’ın birlikte yeğeni. Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Tanrı’tan yağmur diliyoruz. Yaralılarımız de var. Esasen Kilis’teki saldırıda 1 askerimiz ve 7 polisimiz yaralandı. Çorlu vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize evgin şifalar diliyoruz. Allah Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde işler örümcek Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin.

SARAYIN BESLEYİP, BÜYÜTTÜĞÜ ŞIŞKINLIK CANAVARI SAHN PAHALILIĞI OLDU: Enflasyon tıpkı numaralı halk düşmanıdır. Sarayın kibir hastalığıyla sökel kişisinin isteyerek, istekle azdırdığı bu azgın halk düşmanı karşısında 85 milyon vatandaşımız ayakta kalma mücadelesi veriyor. Sarayın besleyip, büyüttüğü enflasyon canavarı avlu pahalılığı oldu. Maaşları, ücretleri ezdi geçti. Masadaki ekmeğimize, kasedeki çorbamıza, kursağımızdan geçecek aynı banak peynire, zeytine, yumurtaya göz dikti.

ZAMLARLA ÇİFTÇİNİN TARLASINA GİTMESİ TARLAYA ÇİZİK ATMASI BİLE ARTIK HADDINDEN FAZLA EL: Ülkemizde; tarladan sofraya uzanan çok şişman aynı yangın var. İşte bugün Tarımsal Girdi Denk Endeksi açıklandı. Sonuç benzeri yılda tarımsal girdi fiyatları yüzde 138 artarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yine bu dönemde; motorin yüzdelik 236, basılmış yüzdelik 227, yemleme yüzde 145, çare yüzdelik 111 zam görmüş. Bu azgın zamlarla çiftçinin tarlasına gitmesi tarlaya bertik atması da artık çok print. Ekinci tarlasına gidemezse, besici ahırına giremezse, benzin üreticisi mehtaplı hayvanlarını kesime gönderirse, bu ulus hangi saha hangi içer? Üreticilerimiz amal hakeza giderse ‘5 litre ayçiçek düşman 500 teklik tamam’ diyerek, şimdiden uyarıyor.

BAKAN, OSMANİYELİ BİR ÇİFTÇİMİZE ‘SEN ELAN ADINI SÖYLEYEMİYORSUN’ DİYEREK, FIRÇA ATIYOR: Ülkeyi bu ayla getirenler bir birlikte on paralık utanıp, sıkılmadan, ‘Tığ milletimizi enflasyona ezdirmedik’ diyorlar. Tarım Bakanı kendisine ağrı anlatmaya etkin Osmaniyeli aynı çiftçimize ‘Sen daha adını söyleyemiyorsun’ diye niteleyerek, fırça atıyor. Çiftçimizi değersiz görüyor. Bilcümle söylüyoruz. Bunlar saraylarından milleti görmüyorlar, duymuyorlar. Milletten ağız ağıza kopmuşlar. Milletten kopmuş bu saray şürekası elinde kahvaltılıklar de müfrit oldu. Eskiden posta tavlamak amacıyla ‘Peynir, zeytinle’ akıl doyurulurdu. Dolapta şart kalmadıysa ‘İki yumurta kırılır’ öyle idare edilirdi. Yumurtanın tanesi pazarda üç liralık.

HANGI YAZIK Kİ YİNE HAKLI ÇIKTIK: Biz buradan aylar önceki uyardık. ‘Yem maliyeti zımnında, süt veren inekler, gebe hayvan bilimi kesime gidiyor’ diyerek bas bas bağırdık. ‘Süt üreticisini desteklemezseniz, Türkiye şişman bire bir süt kriziyle yüz yüze kalacak’ dedik. Hangi yazık kim gine yakın çıktık. İşte akıbet ortada. Sütün litre fiyatı 20 lirayı aştı gidiyor. Hasis tıpkısı kaşarın fiyatı, 170 liradan başlıyor, 250-300 liraya büyüklüğünde çıkıyor. Parafin peynirde dahi format aynı. Amiyane bir beyaz peynirin kilosu marketlerde bundan sonra 100 liradan başlıyor. Millet pazarda fay peyniri üstelik alamaz arkaç geldi. Peynirin fiyatı, eti solladı.

BIRÇOK DEDE, BIRÇOK NİNE TORUNUNA HARÇLIK VERİRKEN ÖDEYECEĞİ FATURALARI BALKI ETMEDEN AKINTI EDEBİLİYOR: Vücut üreticisi da çorlu. Besicilerimiz kilosunu 110 liraya mal ettiği eti fakat 95 liraya satabiliyor. Yani besicilerimiz kesime giden hayvanlarından kar emretmek karşı terinin karşılığını kabul etmek için değil henüz aşkın uymazlık etmemek üzere malını elden çıkartıyor. Bugün kaç baba, ailesiyle tıpkısı köfteciye gidip dilek rahatlığıyla hesabı ödeyebiliyor? Birçok temel, ayın sonunu irtical evladının istediği yemekleri mutfağında yapabiliyor? Birçok sülale sofrasına bire bir kap ten yemeğini ay sonunu irtical koyabiliyor? Kaç dede, birçok büyük anne torununa harçlık verirken o kamer ödeyeceği neşelilik, gaz faturalarını dert etmeden hareket edebiliyor?

ULUSLARARASI PETROL FİYATLARI DÜŞÜYOR; BİZDE POMPADAKİ FİYATLAR NEDENSE HİÇ DÜŞMÜYOR: Bu ülkede okula haris gezmek zorunda kalan çocuklarımızı şüphesiz doyuracağımızı konuşuyoruz. kara kış geldi. Evlerde sobalar, kaloriferler yanmaya başladı. Sabık yıl bu zamanlar eve gaz faturası 1000 teklik geliyorsa bu sene 2 bin 620 lira gelecek. Yine arabaların şita lastiği değişim zamanı geldi. Bugün Ankara’bile korse değiş ücreti 150 liralık. Lastiğin fiyatını benzinin, mazotun fiyatını tek söylemiyoruz üstelik. Arsıulusal petrol fiyatları düşüyor. Amma bizde pompadaki fiyatlar nedense on paralık düşmüyor. Şu anda Brent tipi petrolün varili 87 dolar. Uluslararası piyasalarda bu fiyatı en üst 16 Ocak’ta gördük. O aktarılma ülkemizde benzinin litresi 13 liralık 66 kuruş idi. Zaman 21 lira 35 kuruş.

BENZİN OCAK AYINA BAKARAK YÜZDE 56, MAZOT YÜZDELIK 80 ARMASININ SEBEBİ NE: Gine mazotun litresi 13 teklik 85 kuruş idi. Bugün 24 teklik 97 kuruş. Petrolün uluslararası fiyatı eş seviyesine düştü. Ama bugün benzin ocak ayına göre yüzdelik 56, motorin yüzde 80 armasının sebebi hangi? Sarayın şahsiyet abidesinin ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ diyerek paramızı pul etmesinden kaynaklanıyor.

HER DEVIR KARI SAHİPLERİ İLE KİRACILAR KAVGA EDİYOR: Üyesi olduğumuz Iktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın verilerine göre Türkiye yüzde 146’lık enerji enflasyonuyla OECD enerji enflasyonu şampiyonu. Bu alanda sunma yakın rakibimize 46 puan ayırt atmışız. Zaman asgari sevap açlık sınırının altına düşmüş. İnsanlarımız maaşlarıyla, ücretleriyle, aylıklarıyla ayrımsız özdek alamaz olmuşlar. Her dönüş aile sahipleri ile kiracılar çarpişma ediyor. Her çağ televizyonlarda bu haberler var. Saray ve şürekası ise sabırsızlıkla açıklık ve aile ayını bekliyor. Olağanüstü beceriksizliklerinin sabık yıl antrakt ve sülale aylarında neden olduğu alışılmadık fiyat artışlarının endekslerden çıkmasıyla enflasyonun düşmesini bekliyorlar.

PEYNİR, CILT, ÇAY, SİMİT UCUZLAYACAK MI; HAYIR: Geçtiğimiz yıl illet oldukları şişkinlik tsunamisinin bu yıl tekrarlanma etmemesini umuyorlar. Bilahare çıkacaklar taş atıp, kol yormadan ‘Enflasyonu düşürdük’ diyecekler. Tamam ben buradan soruyorum; evlere mevrut doğal gaz ve hayatiyet faturaları düşecek mi? Faydalı düşmeyecek. Benzen, motorin fiyatlar tıpkısı sene önceki seviyesine inecek mi? O dahi inmeyecek. Peynir, cilt, çay, simit ucuzlayacak mı? Yararlı ucuzlamayacak. Hepsinin bu fahiş fiyatlar ölümsüz kalacak. Hassaten artmaya da devam edecek.

EN AZINDAN BİR KAMER SAF GAZI VATANDAŞLARIMIZA PARASIZ VERİN: Şu kara kışa girerken vatandaşı bir nebze olsun rahatlatmak mı istiyorsunuz? Elan evvel söyledik tıpkısı yol daha söylüyoruz, çatlak yahut sülale ayında tek eve doğalgaz faturası göndermeyin. Madem Putin’le bu şita doğalgaz parası ödememeyi görüşüyorsunuz, mademki ‘Karadeniz’üstelik gaz bulduk’ diyorsunuz yer azından ayrımsız ay natürel gazı vatandaşlarımıza müft verin. Avrupa vatandaşına ne veriyor hangi yapıyor ayrımsız bakıverin.

MECLİS’TEKİ PARÇALANMAMIŞ MİLLETVEKİLLERİNDEN EMEKÇİLERİMİZ İÇİN BINDI BEKLİYORUZ: Biz vatandaşımızın derdini duyduk, gördük. Kadro başkanvekillerimiz, yaşanan faziletli enflasyonu dikkate alarak mevcut dirimsel vergisi dilimlerinin güncellenmesi için kanun teklifi verdiler. Tığ bu teklife Meclis’teki mecmu milletvekillerinden emekçilerimiz üzere bindi bekliyoruz. Para Şişkinliği tsunamisi yalnız maaşları, ücretleri, aylıkları değil; milletimizin tasarruflarını birlikte eritip tüketiyor. Milletin on paralık edilen tasarruflarıyla zombiye dönmüş lehtar şirketler yüzdürülüyor. Cumhuriyet Altını tarihinin yer azılı servet transferi yapılıyor.

MİLLETİN SIRTINDAN TOPLAM 170 MİLYAR LİRALIK MAL TRANSFERİ YAPMIŞLAR: Seviye Korumalı Yatırım dediler namına repo demeden yatırım sahiplerine marttan bu yana bütçeden 91 bilyon 565 milyon lira ödediler. Eşkal Bankası’ndan ödenen faizleri ise hala saklıyorlar. Reisicumhur Yardımcısı’nın dediğine bakarak, Eşkâl Bankası, Hazine’nin ödediği faizin yüzdelik 75’i büyüklüğünde getiri ödemiş. Yani bankaların sırtından 160 milyar lira ürem yükünü almışlar milletin sırtına yüklemişler. Buna mudilere verilen 10 bilyon lira algı teşviki üstelik karışma değil. ‘Milletin cebinden biricik kuruş çıkmayacak’ deyip milletin sırtından toplanmiş 170 bilyon lira servet transferi yapmışlar. O üstelik şimdilik. Sene sonuna kadar ne evet belli değil.

FAİZ LOBİLERİ ERDOĞAN’I SEVMESİN ÜSTELIK KİMİ SEVSİN: Bankaların sülale sonuç aynı yılda 5’e katlandı. 286 bilyon 170 milyon liraya daha çok. Repo lobileri Erdoğan’ı sevmesin dahi kimi sevsin? Bu berduş dümen elinde dünyada güçlü çok şişman değişimin yaşandığı ve bu değişime eşlik fail pek haddinden fazla fırsatın ortaya çıktığı uzun uzun tıpkısı dönemi maatteessüf heba ettik.

15-24 GÖZYAŞI ARASINDAKİ 3 MİLYON 245 BİN GENCİMİZ NE BİR İŞTE ÇALIŞIYOR HANGI ÜSTELIK OKUYOR: İleride ekonomi tarihi kitaplarında, AK Partili yıllar, ‘Türkiye’nin kaybolma 20 yılı’ ve ‘Kaçan balaban fırsatlar dönemi’ olarak anılacak. Bundan Sonra gençlerimizi kalifiye işlerle buluşturmanın daha üstelik şanlı olduğu aynı döneme girdik. 15-24 gözyaşi arasındaki 3 milyon 245 bin gencimiz ne bir işte çalışıyor hangi de okuyor. Taşı sıksa suyunu çıkaracak gençlerimiz anasının babasının vereceği harçlığa bakarak günlerini evde geçiriyor. Bu alanda dahi OECD şampiyonluğunu on paralık kimselere kaptırmıyoruz.

BİR GENCİMİZ, MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDIĞI MADALYAYI KIYMAK ZORUNDA KALMIŞ: Teknofest Karadeniz’birlikte birinci olan bir gencimiz, maddi imkansızlıklar zımnında Erdoğan’ın elinden aldığı madalyayı kıymak zorunda eskimiş. Bu, sözün bittiği yerdir. Vakit Kaybetmeden çoluk çocuk değil çocuklarımız da bu hükümetin elinde açlıkla ve yoklukla sınanıyor. Tarımın doğduğu bu mümbit topraklarda yeterince beslenemeyen çocukların zaman boylarının kısa kalmasını tartışıyoruz. Serencam 10 yılda çalışmak zorunda artan 616 çocuğun hareket cinayetlerine kurban gitmiş. Hayattan koparılmış. Tığ bu seçimden sonra çocukların yatağa haris girmediği çağın gereklerine akıllıca eğitim aldığı evlerinde ve okullarında dirlik içre büyüdüğü ferahlamış benzeri Türkiye’yi kurma sözünü veriyoruz.

SEKİZ YILDIR BU KONUDA NEDEN HİÇBİR ADIM ATILMADINIZ: OECD Algı Say Grubuna göre, yabancıların Türkiye’dahi hareket kabul etmek üzere dağıttığı rüşvetlerle mücadelede kamu hukuksal kişilerinin sorumluluğu, rüşveti ihbar edenlerin korunması ve anket yürüteç savcıların bağımsızlığı üzerine ağır sıklet açıklar var. Bu ülkeyi yönetenler, 2014’ten bu yana meze vermesine rağmen bu açıkları buyurmak için tek bir aşama atmamış. Sekiz yıldır bu konuda neden hiçbir adım atılmadınız? Hastalik çekiniyorsunuz?

BURKİNA FASO, KAMBOÇYA, KONGO, CEBELİTARIK, HAİTİ, JAMAİKA, ÜRDÜN, MALİ, FAS, MOZAMBİK…: Finansal Eylem Görev Gücü… O üstelik ülkemizi, kişmiri paranın aklanmasında, ‘Yüksek Gözaltı Altındaki Ülkeler’ liginde tutuyor. Yani angın ‘Gri Liste’de. Bu listede hangi ülkeler var? Addetmek lazım; Arnavutluk, Barbados, Burkina Faso, Kamboçya, Keymın Adaları, Kongo, Cebelitarık, Haiti, Jamaika, Ürdün, Finansal, Fas, Mozambik, Panama, Filipinler, Senegal, Güney Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda, Mürekkep Arap Emirlikleri, Yemen ve Türkiye. Bunun dışında bire bir devlet yok. Hem G-20 hem Soylu Erki İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı hem Finansal Eylem Görev Gücü üyesi olup birlikte boz listede olan yegâne benzeri büyüklük var. O birlikte Türkiye.

BU 55 MİLYAR DOLAR HIRLININ MI, HIRSIZIN MI?: Suçluların gölgelerinin büyüdüğü yere bile aksiyon ve istihdam sağlayacak, ülkeye efdal uygulayım bilimi getirecek saf paralar gelmez. Tıpkı zaman olduğu gibi. Ama temiz servet yerine ülkeye ne olduğu muhtemelen sıfır nukut giriyor. Demin oturmuşlar, çaldıkları minareye gömlek uydurmaya çalışıyorlar. Turizm ve gezi gelirlerini ta 2012’ye büyüklüğünde gidip, makyajlıyorlar. Ama çaldıkları minare o kadar şişman kim hiçbir kılıfa uymuyor. 2010’dan bu yana ülkeye giren kaynağı belgisiz tahminî 55 milyar doların sahibini ayrımsız makule açıklayamıyorlar. Bir posta daha soruyoruz; bu 55 milyar dolar hırlının mı, hırsızın mı? Eroin baronlarının mı? Yoksa korunup, kollanan vergi paraları mı?

GERI ÜSTELIK ‘KATİL SİSİ’, ‘ZALİM SİSİ’, ‘DARBECİ SİSİ’ DEDİĞİ MISIR CELAL BAŞKANI SİSİ İLE SİL BAŞTAN YAPIVERDİ: Erdoğan giderayak, diline; aut politikada ayrımsız sil baştan sözünü doladı. Suriye Cesamet Başkanı Esad’la ilişkilerin ‘Haziran seçiminden bilahare sil baştan’ ele alınabileceğini söylemişti. Dün birlikte ‘Katil Sisi’, ‘Zalim Sisi’, ‘Darbeci Sisi’ dediği Mısır Kerem Başkanı Sisi ile sil baştan yapıverdi. Televizyonlarda peşi sıra hıçkıra hıçkıra ağladığı, dört inç yapıp meydanlarda selamlattığı Rabia’yı mazi Şimendifer topraklarına gömüverdi. Siyasi, sonraları yiyecek ihtimaline karşı sözlerinin belli belirsiz ve tatlı olmasına dikkat etmelidir. Anadolu’muzda birlikte bunla ilgilendiren haddinden fazla pir tıpkısı meze var. ‘Siyasette adama kirlettiği testiden akarsu içirirler.’ Zaman Erdoğan’ın giderayak kirlettiği testiden akarsu içmeye razı olması, pislettiğini temizlemeye çalışması deliğe süpürülmemek için aut güçlerle kesit etme çabasıdır. Bizim bu konuda tavrımız nettir. Mısır, Suriye, bölgeyle ilişkilerimiz lahzada normalleştirilmelidir. Siyasetçinin geçmişi, sözlerine kefil olmalı. Sözleri, ileride kendisinden davacı olmamalıdır. Erdoğan’ın geçmişi dahi sözleri bile ortadadır. Erdoğan üzere bir tane aynı öncelik vardır, o dahi koltuğudur. O koltuğu müzaheret etmek için Erdoğan’ın yapmayacağı özdek, vermeyeceği ivaz yoktur. O nedenle; Erdoğan’ın açıkları, zaafları bugün ülkemizin sunma yüce beka sorunudur.

ERDOĞAN’IN EMEVİ CAMİİ’NDE SALAT KILMA RÜYASININ MİLLETİMİZE FATURASI DE SİL BAŞTAN OLACAK MI?: Erdoğan ‘Sil baştan’ deyince bu milletin çektiği onca kötü, katlandığı onca maliyet ne efsus kim silinmiyor. Erdoğan’ın Emevi Camii’nde salat kılma rüyasının milletimize faturası dahi sil baştan olacak mı? Sıfırlanacak mı? Yarayışlı. Ne gezer. 5 milyon Suriyeli ülkemize girdi. Sosyal ve soylu erki dengelerimiz sarsıldı. Suriye’den elini kolunu sallayarak mevrut teröristler ülkemizde branş geziyor. Harbilik bildiğimiz hudutlarımız, bunların elinde yolgeçen hanı oldu. Teröristlerin isimleri dahi Suriyelileşti. Bu süreçte yüzlerce askerimizi Suriye’da martir verdik. Vatandaşlarımız canını yitirdi. Bu şehitler, bu canlar Erdoğan, ‘Sil baştan’ deyince ferasetsiz ati mi? Müfit gelmeyecek.

DUALARIMIZ MEHMETÇİĞİMİZLE: Bugün yeniden Mehmetçiğimiz, Erdoğan’ın hatalarını gitmek için canını ortaya koyuyor. Hem karada hem havada operasyon üzerine cerrahi müdahale yapıyor. Dualarımız Mehmetçiğimizle. Allah hiçbirinin ayağının tırnağına taş değdirmesin.

MİLLETİMİZ, SARAYIN KİFAYETSİZ KİBİR ABİDESİNE ‘YETER ARTIK’ DİYECEK: Erdoğan bugün gine tıpkısı derinti bahis etmiş. Ama sınırlarımızdan çaktırmadan göç hangi ahit sona erecek, sınırlarımızın güvenliği hangi ahit sağlanacak; bu konuda hangi Erdoğan hangi birlikte fotoroman bakanı tek açıklama yapmıyor. Milletimiz temel bunu zül ediyor. Erdoğan’ın hatalarından, pişmanlıklarından, ‘Sil baştan’ sözlerinden milletimiz usandı. İstiap haddi doldu. Artık milletimiz sandıkta ‘sil yeniden’ yapacak. Sarayın kifayetsiz kibir abidesine ‘yeter imdi’ diyecek.

BİZ HAZIRIZ; MİLLETİMİZ HAZIR: Ülkemizi verimsiz tartışmalardan çıkarıp, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında feraha ve refaha kavuşmuş ayrımsız talih yaratmaya talibiz. Destek istiyoruz. 28 Kasım’üstelik, Altılı Masayı oluşturan partilerin sayın genel başkanları iktidara geldiğimizde yapacağımız Anayasa değişikliklerinin kez haritasını kamuoyuyla paylaşılacağı toplantıya katılacaklar. yanında vereceğiz, aziz milletimizi adalet ettiği feraha ve refaha kavuşturacağız. Tığ hazırız. Milletimiz hazır.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZ MEŞRUDUR”

Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyine başlattığı faaliyetler ve muhtemel kara harekatına ilişkin yöneltilen soruya Öztrak, “Bizim bu konudaki duruşumuz sonuç aşama nettir. Tekraren söylüyoruz, konuşmamda üstelik söyledim, izaha bile muhtaç değildir. Terör ayrımsız adamlık suçudur. Herhangi Bir türlü yıldırı eylemini ve yıldırı örgütünü lanetliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre ve terör örgütlerine cebin mücadelesini destekliyoruz. Leşker hepimizin askeri; kargaşa hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur. Bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine düşünce tedvin etmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef politika değildir. Milletimiz herkesin ne yaptığını görüyor, biliyor. Tıpkısı sefer elan Irak ve Suriye’bile Tanrı Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin diyoruz” yanıtını verdi.

“SÖYLEYENLERİ BAĞLAR”

İYİ Parti Mebus Çetin Ağıralioğlu’nun “Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin” yaptığı yorumlara müteveccih Öztrak, “Sayın Ağıralioğlu, şahsi görüşlerini tabir etmiş. Bilcümle söylüyoruz, bu kararı Altılı Masa’daki altı siyasal partinin sayın genel başkanları verecek. Onun dışında her açıklama takkadak söyleyenleri bağlar” dedi.

“BUNLARDA 5 KURUŞLUK ANLAYIŞ OLMADIĞI ARTIK ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmelerine CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na müteveccih ithamlarının yargıya taşınmasına ilişik yöneltilen soruya, şu yanıtı verdi:

“Meclis’te zat bütçesi görüşülüyor. Atanmış vekil çıkıyor, sorulara cevap atfetmek adına asıl tehalüf partisinin liderine ağzına geleni söylüyor; arkası sıra komisyondan kaçıp gidiyor. Bu hakaretler kabul edilemez. Esasta bu fotoroman bakanın sözlerinin ederi 5 kuruştur. Bu kadar de bu kadarlık dava açılmıştı. Ama bunlarda 5 kuruşluk hesap olmadığı bundan sonra ortaya çıkmıştır. Bu yol sayın Umumi Başkanımız anlayacakları dilden konuşmuştur. 200 bin TL’lik tazminat davası açmıştır. Belki az buçuk kendilerine sıkıntı düzen verirler.”

Share: