Zalim yetkili Rogov: “Ukrayna ordusu Zaporijya Çekirdeksel Santraline saldırdı”

Rusya marifetiyle işgal edilen Zaporijya bölgesinde kurulan Rus askeri-sivil idare sorumlularından Vladimir Rogov, “Ukrayna ordusu Zaporijya Çekirdeksel Santraline saldırdı” dedi.

Rusya’nın, Ukrayna’nın Zaporijya bölgesinde kurduğu askeri-sivil yönetim sorumlularından Vladimir Rogov, son günlerde Zaporijya Çekirdeksel Santrali’nin maksat alınmasıyla ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna ordusunun kontrolü altındaki topraklardan roket ve futbolcu atışlarıyla santralin vurulduğunu açıklayan Rogov, “Ukraynalılar, Energodar ve Zaporijya topraklarına yönelik kırıcı saldırılarına bitmeme ediyor. Santral komutanlığının bulunduğu bölgede, radyasyon esas alanının bulunduğu noktaya ve itfaiye aracı alanına 5 fırlatma kaydedildi. Santrale yönelik saldırılar, Kiev rejiminin kontrolü altındaki Dnipyer’den roket ve topçu atışlarıyla gerçekleşti” dedi.

Rogov ayrıca saldırılar sırasında kimsenin zarar görmediğini belirtti.

Rusya Defans Bakanlığı, 5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde Ukrayna ordusu marifetiyle insansız hava araçları ve topçu atışlarıyla Zaporijya’ya saldırılar gerçekleştirildiğini ancak Rus albeni savunma sistemleriyle bu saldırıların püskürtüldüğünü açıklamıştı. – MOSKOVA

Share: