Zayi üniversiteli Ömer Faruk’un camit bedeni bulundu

ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde 4 gündür zayi olan darülfünun öğrencisi Ömer Faruk Fırat’ın (21) baraj kıyısına vurulmuş cansız bedeni bulundu.

Kırkpınar Mahallesi’nde ailesi ile oturan Ömer Faruk Fırat, 4 dolaşma önce arkadaşlarıyla görüşmek için evden ayrıldı. Vurdumduymaz dönmeyen Ömer Faruk’un ailesi, jandarmaya kaybolma başvurusunda bulundu. Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2’nci derslik öğrencisi Ömer Faruk amacıyla bölgede kontrol çalışması başlatıldı. Açıkgöz dron ile kontrol-tarama çalışması yürütürken, Ömer Faruk’un ailesi dahi tarlalarda geceleyin-çağ arama yaptı.

ÇOBANLAR AYIRT ETTİ

Ömer Faruk’un evine 10 kilometre uzaklıktaki Hacıhıdır Baraj Gölü doğru hayvan otlatan çobanlar ise kıyıda yerli yatan birini görünce, durumu 112 Ivedi Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbarla görüngü durumunda sağlık ve cingöz ekipleri sevk edildi. Ekipler, öldüğü belirlenen kişinin Ömer Faruk Fırat olduğunu belirleme etti. Camit üst, ölü açımı üzere adli tababet morguna kaldırıldı. Olay ile ilişik anket sürüyor.

Share: