Zonguldak bilim: AK Tümen Afyonkarahisar Mebus Eroğlu, Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu

SELIM Fırka Afyonkarahisar Saylav Veysel Eroğlu, Zonguldak’ta ziyaretler gerçekleştirdi.

Filyos Limanı’nda incelemelerde kâin Eroğlu, daha sonra Zonguldak Valisi Vali Mustafa Tutulmaz ile görüştü.

Ardından partisinin yer başkanlığına sabık Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Filyos Projesi’nin bölgenin kalkınmasına şalter olacağını söyledi.

Şu anda binlerce işçinin orada çalıştığını belirten Eroğlu, “Göreceksiniz bura mefret tıpkısı imalat, üretim, ihracat üssü, istihdam merkezi olacak. Türkiye’nin nereden nereye geldiğini eksiltmek türlü. Bir Vakitler tıpkısı şişko iğneyi de haricen satın alıyorduk. Demin daha çok herhangi bir şeyi biz yapıyoruz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız.” dedi.

Hükümetin haddinden fazla büyük çaba içerisinde olduğunu aktaran Eroğlu, “Dünyada ihtimal biraz sene içerisinde korkunç tıpkısı transformasyon, bakir tıpkı akort kurulacağını gösteriyor. Dolayısıyla bu safhada Türkiye seçkin zamankinden dinç başlamak durumunda çünkü bu coğrafyada ayakta kesilmek, dallı güllü olmaktan geçiyor. Apayrı yolu bulunmayan. Bunun amacıyla dahi sanayimizle ordumuzla siyaseten, muvazene açısından seçkin bakımdan ateş parçası olmamız gerekir.” diye konuştu.

Türkiye’nin daha çok istikrara kavuştuğunu anlatan Eroğlu, şunları kaydetti:

“İnşallah bu koca bayrağı ilelebet dalgalandıracağız. Bunun üzere çokça çalışacağız. Iştiyak alacağız, herkesin gönlünü kazanacağız. Ayrımsız dahi saydam olacağız. Zımnında bu şekilde çalışırsak inşallah her nev müşkülatı fasletmek gibi tamam. Biz öz işimize bakalım. Doğru bildiğimiz istikamette, balaban hedeflere makul yürüyelim. Vazifemiz bu. Gaye 2023, birinci tasavvur bu. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği garaz bu. Önümüzdeki yüzyıl, Türkiye’nin asrı olacak. Bunu inanarak söylüyorum. İnşallah 2071 Malazgirt Zaferi’nin bininci yılında Allah’ın izniyle Türkiye dünyada çok henüz lider tıpkı büyüklük olacak. Önümüz vazıh.”

Eroğlu, henüz sonradan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Sevap Düzlük ile tıpkı araya geldi.

Share: