2 aracın çarpıştığı kazada üç dirilik yaralandı

Afyonkarahisar’da araba ve kamyonetin karıştığı gidiş geliş kazasında 3 hayat yaralandı. Kazada ayrımsız tavzih direği ise yola devrilirken, kamyonetin taşıdığı camlar ise yola düşerek patladı.

Ilçe, şehir merkezi Sahipata mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, H.H.K., 26 ADL 288 plakalı makine kavşağa kaçmak istediği esnada sürücüsünün henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederek V.G.’nin kullandığı 03 ADV 346 plakalı kamyonete çarptı. Çarpmanın etkisi ile savrulan araba arkası sıra itidalli refüje çıkıp tenvirat direğine çarparak yola devirdi.

Kazanın arkası sıra çevredekilerin olgun vermesi ile bölgeye çokça sayıda polis güçleri ve 112 Ivedili servis ekipleri irsal edildi. Bölgeye mevrut esenlik ekipleri kazada yaralanan V.G., Y.A. ve M.U.’yu hastaneye kaldırdı. Fakat yaralılardan ikisinin tedaviyi akseptans etmedikleri öğrenildi. Kaymakamlık de antrparantez kamyonetin kasasında kâin camlar ise yola düşerek patladı.

Kazaya esnasında yolun değişik şeridinden güzeşte ve sürücüsünün ismi elan öğrenilemeyen 06 CBA 478 plakalı hafif ticari miftah sürücüsü ise bir anda aracının hakimiyetini kaybederek kez ortasındaki refüje çarptı.

Kazanın arkası sıra polis yoluyla inceleme başlatıldı. – AFYONKARAHİSAR

Share: