Ardahan Valisi Öner, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nı şehit yakınları ve gazilerle kutladı

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılında şehit aileleri ve gazilerle buluştu.

Asker Gazinosu’nda planlı resepsiyona, Garnizon Başbuğ Vekili Miralay Ege Altınay, Belediye Reisi Faruk Çıpa, tören düzeni üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Hüseyin Öner, burada martir yakınları ve gazilerle ilgilenerek onlarla benzeri müddet dostane etti.

Öner, resepsiyonda yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu ortamında olduklarını söyledi.

Bu alım ve mutluluğa eş olanlara teşekkürname paha Öner, “30 Ağustos Zaferi ile milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde tek ancak duramayacağını tekmil dünyaya kanıtlayan Türkiye, benzeri 100 sene önceki olduğu kadar iktisadi ve siyasal bağımsızlığına müteveccih bağırsak ve dış tehditleri giderilmiş etme üzerine ayrımsız kararlılığını müdafaa etmektedir.” diyerek konuştu.

Öner, Türk milletinin kimseye boğun eğmeyeceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

” Odalık Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferi ile basamak bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir. Milletimiz, seçme aşaması eşsiz vatanseverlik ve alplık destanlarıyla meşgul mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını koruyacak ve asla kimseye boyun eğmeyecektir.”

Ilbay Öner, henüz sonraları beraberindekiler ile hazırlanan pastayı kesti.

Share: