B.B.B.’den, Edremit’e çıkmaz hayvanları tedavi merkezi

– B.B.B.’den, Edremit’e çıkmaz hayvanları otama merkezi

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ; Edremit’te, Türkiye’ye emsal olacak Çıkmaz Hayvanları Tedavi Merkezi’nin açılışı üzere aktarılma sayıyor. Bölgede yetişkin tıpkı ihtiyaca yanıt verecek olan minval, çıkmaz hayvanları amacıyla evgin müdahale üssü olarak bakım verecek.

20 ilçede çıkmaz hayvanlarının daha sakıncasız ve henüz sağlıklı koşullarda yaşamaları amacıyla vahim ceht ortamında olan Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir’i çıkmaz hayvanlarının bakımı ve tedavisinde Türkiye’ye yaşıt olacak bire bir tesise daha kavuşturuyor. Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde faaliyete geçecek olan kamu kuvvetli “Sokak Hayvanları Otama Merkezi” açım üzere zaman sayıyor. Çıkmaz hayvanları acil engelleme üssü namına birlikte bakım verecek olan suret, hizmet ve tedavinin birlikte ehlivukuf baytar hekimler vasıtasıyla bir nice komplike operasyonun yapılabileceği tıpkı altyapıya erbap olacak. Benzeri muayenehane, aynı hastalanmış hizmet bire bir üstelik ameliyathaneden oluşacak Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nde yaralanan çıkmaz hayvanlarına takkadak engelleme edebilmek için 7 dönüş 24 saat ivedi engelleme uzlaştırıcı bile amade yerine bulunacak. Tarz, bölgede koca tıpkısı eksikliği gidermiş olacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine müteveccih çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çevre Esirgeme ve Arama Dairesi Başkanı Volkan Karateke “Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’ın talimatıyla 30 dönüş kabilinden bodur tıpkı müddet içerisinde Edremit Çıkmaz Hayvanları Otama Merkezini hazır ayrımsız duruma getirdik.” dedi.

Çıkmaz hayvanlarının sığınıp korunacağı, bakım, tedavi ve rehabilitasyonlarının yapıldığı Türkiye’nin bildirme modern barınaklarını bünyesinde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda devreye aldığı hayvan ambulansı VETBULANS ile kaza sonucu yaralanan yahut hastalanan sahipsiz çıkmaz hayvanlarının imdadına koşarken VETBUS ile ise kentin seçkin noktasındaki çıkmaz hayvanlarına etkin baytar kliniği hizmeti sunuyor. Birey yâran üzere hayata geçirilen çalışmalarda gönüllülüğün gücünü bile kullanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi “Bahtiyar Patiler” projesini birlikte geçtiğimiz aylarda hayata geçirdi. Proje dahilinde fahri vatandaşlara “Pati Bilgili” dağıtan Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesi, rehabilitasyonu ve sahiplendirilmesi kabilinden çalışmalarına vatandaşları birlikte karışma etti.

Share: