Beytüşşebap’ta 20 yıllık özlenti sona erdi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde geçen 20 yılın ardından tekrar spor kulübü kuruldu. Beytüşşebap Spor Kulübü’nün kurulması vatandaşları sevindirdi.

Beytüşşebap ilçesindeki spor kulübü 20 sene geçmiş faaliyetini sonlandırmıştı. Sabık 20 yılın arkası sıra ilçede spor kulübünün bulunmaması üzerine harekete sabık Tacdin Adıyaman, yaptığı icraat sonucunda yıpranmamış bire bir spor kulübünü ilçeye kazandırdı. Kulüp, Hakkari’den getirdiği çalıştırıcı Tahir Ana ile sporcu yetiştiriyor.

Gençlerin spor altyapısında yetişmelerini ve ilçede kendi takımlarını oluşturmaları yerine iyicene ayrımsız aşama olduğunu dile getiren kulübün başkanı Tacdin Adıyaman, “Beytüşşebaplı gençlerin sportif faaliyetlerde vadi almasını sağlıyoruz. Böylece gençler için çetin oranda sosyalleşme durumu ortaya çıkıyor. Kulüpteki bilcümle oyuncular bu sene kendilerine oluşturulan bu imkandan dünya çokça mutlu ve mutlu. İlçenin andıran geçmişinde bu ölçekte tıpkı spor faaliyeti olmamıştı. Beytüşşebap Spor Kulübümüz sayesinde gençler gelişigüzel hafta ilimizin eksantrik ayrımsız ilçesinde farklı tıpkı takımla maç yapmanın keyfini çıkarıyor. Oyuncular, rakip takımın beceri heyeti ve futbolcuları ile tanışıklık fırsatı buluyor. Bu birlikte bire bir sinerji oluşturuyor” dedi. – ŞIRNAK

Share: