Bilecik’te yer sarsıntısı bölgesine yardımlar sürüyor

Bilecik’te, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Akdeniz, Doğu Rum ve Güneydoğu Rum bölgelerindeki 10 ilde afetzedelere müteveccih insanca yardımlar bitmeme ediyor.

Bilecik Valiliği koordinasyonunda kaymakamlıklar ve belediyeler ile sivil sosyete kuruluşlarının desteğiyle görev işleyen personel ve yakınları ile gönüllü vatandaşlar marifetiyle besin, çıkarmak, akarsu ve gerekseme malzemesi toplanıyor. Bilecik Belediyesi yoluyla 11 tır müzaheret malzemesinin beraberinde 6 tır yakacak odun gönderildi.

Vali Eksiksizlik Kızılkaya, Malatya’dan mevrut depremzede aileler ile Bilecik Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde otama gören yaralıları ziyaret etti. Tedavi gören 234 kişiden 227’sinin taburcu edildiği, 7’sinin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kızılkaya, yaptığı açıklamada, “Budun yerine yaralarımızı umum birliğiyle saracağız. Bugünleri gelişigüzel atlatacağız. Budun yerine ahali ele verdiğimiz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz etki namevcut. En balaban gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz. Bugünleri üstelik geride bırakacağız. Hastalarımıza ivedi iflah diliyoruz.” ifadesini kullandı.

İnhisar ilçesine ilişkin Tozman köyünde birlikte vatandaşlarca hazırlanan bire bir tır yakıt odun, Köy Muhtarı İbrahim Özmen vasıtasıyla kendisine ait tırla deprem bölgesine götürüldü.

Share: