Boluspor Gençlerbirliği maçının peşi sıra

Spor Kaba Et 1. Tabur’in 2. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor- Gençlerbirliği karşılaşması konuk takımın 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Maç sonunda iki takımın beceri direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası planlı matbuat toplantısında konuşan Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, “Rakibi kutlama ediyorum. Zinde, yaşayan tıpkı takım. Yakınlarında tıpkısı galibiyet elde ettiler. Geçen hafta deplasmanda 10 yaşama savaş ettik. Bugün birlikte 1-0 mağlupken 1 can eksik kaldık. Deplasmanda bunu tolere etmiştik zira bando defans refleksi verdi. Bunu de başardılar. Ama içeride oynadığımız amacıyla riskleri ahzetmek durumundaydık. Öne az buçuk çok çıktık. Itidalli sahada fire kaldık. Genç, canlı takım bizi zorladı. Ferdî performansların birlikte düşük olduğu aynı haset düşünürsek buna karşın ikinci yarıda yaptığımız 3 ayrım olumlu yansıdı. 2-3 pasaj pozisyonumuz vardı. Bunları gole çevirsek beraberliği kurtarabilirdik ama neticede günün böylece kaybettiğimiz bir maç var. Mevsim başında böyle birşeyin olması müjdeli değil amma seçme şerde tıpkısı hayır vardır diyeceğiz. Çokça aşkın takılmayacağız. Deneyli olaylarına haddinden fazla henüz çok dikkat etmemiz gerektiğini arkadaşlara bir henüz hatırlatacağız. Çünkü VAR sistemi önümüzdeki haftalarda çokça ayrı ayrı sonuçlar çıkarabilecek. Bunun üstünde da çalışacağız. Kaybettik, üzgünüz ama telafi edeceğiz” dedi.

Gençlerbirliği cephesi

Gençlerbirliği Beceri Direktörü Mukavim Diyadin ise, “Bolu’ya gelirken mukavim tıpkı karşılaşma olacağını biliyorduk. Hele Boluspor kilolu transferler yaptı. Tığ üstelik kül aksine geçen sene devre arasından beri süregelen transfer yasağımız var. Transfer yasağının olduğunu bildiğimiz halde güzeşte seneki kadrodan 7-8 oyuncunun gitmesine üstelik cevaz edildi. Transferi açıp daha diri, yukarıları hedefleyen ayrımsız takım konuşmuştuk. Sunulan sözler böyleydi. Fakat hem oyuncular gitti hem da alıntı yasağı açılmadı. Oyuncularımla beraber bu mücadeleyi veriyoruz. Hem formamıza hem kulübümüze ilişkinlik duygumuzu bugünkü maçta dahi herşeylerini ortaya koydular. Baziçe disiplinine sadık kalarak çok ayrımlı kazanacağımız ayrımsız maçı 2-1 tamamladık. Bu bizim için bahtiyarlık donör. Oyuncuları tebrik kartı ediyorum. Ligin önceki 2 haftasında sunu çok koşan, arz çokça savaş eden takımı. Tecrübesiz benzeri takımız. Maçı elan önceki koparmamız gerekiyordu amma deneme bizde namevcut. Az Buçuk elan oynadıkça olacak. Tomar başlangıcı olarak bu şartlarda geçmiş iki maçta 4 fakül gür bire bir benek. Ancak sakatlıklar olacak, bilgili cezalıları olacak. Hakeza durumlara düştüğümüz zaman de taşıyacak bire bir durumuz yok. O yüzden para aktarımı yasağının kaldırılmasını, transfer yapılmasını bekliyorum. Gençlerbirliği beniz yıllık biz pakt. Sunu azından bu dayanabilen dönemde bu ligde ayakta kalması çok koca. Bütün benim ve oyuncularım kadar bu sorumluluğu alması gerekiyor. Verilen sözlerin üstelik tutulmasını bekliyorum” diye konuştu. – BOLUShare: