Çıkmaz köpeklerinin keçiyi bölme çalıştığı anlar kamerada

Çıkmaz köpeklerinin keçiyi parçalama çalıştığı anlar kamerada

Çıkmaz köpekleri, sürünün gerisinde küsurat keçiye saldırdı

Saldırıda yaralanan keçiyi parçalanmaktan ise vatandaşlar kurtardı

GAZİANTEP – Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde sokak köpekleri, sürünün gerisinde artan bire bir keçiye saldırdı. Köpeklerin keçiyi parçalamaya çalıştığı o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Olayda, keçiyi öldürme olmaktan ise vatandaşlar kurtardı.

İddiaya göre, Yavuzeli ilçesi Odalık Muhik Mahallesi’ne ayrımsız çobanın otlamaya götürdüğü sürünün arkasında kalan keçiye, çıkmaz köpekleri saldırdı. 4-5 köpeğin saldırdığı keçi saldırıda yaralanırken, olayı gören vatandaşlar taş ve sopalarla köpekleri uzaklaştırmaya çalıştı. Köpekler, ayağından yaralanan ve akıntı edemeyen keçinin başında dolaşarak, gaileli hayvana yine gine saldırdı. Köpekler, ağızları ile yaralı keçiyi çekiştirerek parçalamaya çalışırken, yaralı efsanevi ise duygusal havliyle alın koymaya çalıştı. Elleri sopalı sürücü ve vatandaşların taş atarak yanık hayvanın başından uzaklaştırdığı köpekler, bu posta keçinin yanındaki insanlara saldırmaya çalıştı. Bu esnada elinde tüfekle görüngü yerine gelen aynı kişinin havaya acı açmasının ardından korkan köpekler bölgeden kaçtı.

Vatandaşların yardım talebi üzerine gelen polis ekipleri ise yanık hayvanın çevresinde düzenlilik tedbiri alarak, köpeklerin baştan saldırmasının önüne geçti. Çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda olay yerine gelen efsanevi sahibi Talat Hamurcu, yanık hayvanı araca yükleyerek otama için eve götürdü. Hamurcu, çıkmaz köpekleri dolayısıyla tepki göstererek, “Yabani 5 kapik yoluyla parçalanan keçimiz, vatandaşlar vasıtasıyla kurtarıldı. Tedavi için eve götürüyoruz. Allah, Yavuzeli Belediyesine sağlık adalet versin. Tanrı, Yavuzeli Belediyesi’ne müzaheret etsin” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan, saldırının meydana geldiği bölgede henüz önceki de köpeklerin çocuklara ve vatandaşlara saldırdığı ve küçük sıyrıklarla saldırıyı atlattıkları encam sürüldü.

Share: