Depremzedeler üşümesin diye gece gündüz çalışıyorlar

Depremzedeler üşümesin diye geceli gündüzlü çalışıyorlar

BİTLİS – Bitlis’in Adilcevaz Halk Eğitim Bilimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki mahir öğreticiler ve kursiyerler, depremzedeler üşümesin diye niteleyerek battaniye, eşofman, atkı ve bere yapımı amacıyla seferber oldu.

Kahramanmaraş merkezi yaşanan ve 11 ilde faal olan depremlerin peşi sıra yaraların sarılması üzere Türkiye geneli başlatılan müzaheret seferberliği Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde üstelik bitmeme ediyor. Hareket bölgesinden gelen 800 kişiye sülale sahipliği işleyen kaza, bölgede kalanlar amacıyla da desteklerini sürdürüyor. Adilcevaz El Terbiye Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki dirayetli öğreticiler ve kursiyerler, 4 ayrı kursta depremzedeler amacıyla battaniye, eşofman, atkı ve ezik yapımı amacıyla seferber oldu.

Adilcevaz El Eğitim Merkezi Müdürlüğü mahir öğreticisi Süheyla Sayan, hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına ise başsağlığı dileyerek, “Adilcevaz ilçesi adına biz da depremzedeler amacıyla üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz. Burada mütenevvi göstermek dikiminin yanında battaniye üretiyoruz. Müdürlüğümüz aracılığıyla ilçemize mevrut misafirlere veriyoruz” dedi

Share: