DEPREMZEDELERE VERİLEN YARDIM MALZEMELERİNİ TAKSİYLE GÖTÜRDÜLER

DÜZCE’de 23 Teşrinisani’da yaşanan depremin arkası sıra AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalanlara dağıtılan sünger yatak, katalitik soba, tüplü piknik sobası ve battaniye kabilinden malzemeleri kayran gâh şahıslar, malzemeleri tıpkı taksiye doldurarak alandan ayrıldı. Güvenlik, malzemeleri yükleyenler ve taksıcıyi takip etmek amacıyla düzentileme başlattı.

Düzce’de 23 Son Teşrin 2022 tarihinde biçim üstü Gölyaka olan 5.9 büyüklüğüne meydana gelen depremin arkası sıra yadımlama yaşanmazken birçok evde güç hasar ile cidar çatlakları meydana geldi. Tehlikeli hasar ve zar çatlakları zımnında evlerine girmeye korkanların bazıları kent merkezinde mevcut kavim bahçesi içerisine kurulan çerge kentte kalmaya başladı.

AFAD ise çadırda kalanların tahaffuz ve ısınma ihtiyacını diremek amacıyla sünger akak, katalitik soba, tüplü piknik sobası ve battaniye dağıtımı yaptı. Fakat deri kentte kalmamasına rağmen bazı şahıslar AFAD’dan aldıkları bu malzemeleri otağ şehir dışına çıkarılması yasak olduğu halde çağırdıkları taksilere yükleyerek olay yerinden uzaklaştılar. O anlar ise bire bir kişinin el telefonu kamerasına yansıdı. el telefonu ile görüntü çeken dirilik, taksinin 3-4 kat tıpkısı yere gelerek gereç yüklendiğini iddia ederken, alınan malzemelerin yüklenme anını ise her an kaydetti. Malzemelerin sellemehüsselam alındıktan sonraları satılacağı kanıt edildi. Görüntüleri izleyen Düzce İl Güven Müdürlüğü ekipleri, taksi sahibi ile malzemeleri yükleyenlerin yakalanması üzere düzentileme başlattı.

Share: