El-Kılıç Harekatı’nı itiraz etmek isteyen HDP’li vekiller Suruç’a alınmadı! Gerilim basamak safhaya daha çok

HDP Şanlıurfa milletvekilleri Ayşe Çoban ve Ömer Öcalan ile partililerin bulunduğu tıpkı ekip, Suruç ilçesinin Suriye sınırında Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki yıldırı hedeflerine müteveccih düzenlenen El Kılıç Harekatı’nı itiraz etmek istedi.

15 GÜNCE HARAM GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Suruç ve sınıra ulaşımın sağlandığı bölgelerde zırhlı araçlarla tedbir düz uyanık ekipleri, HDP’li grubu durdurdu. İlçeye koparmak isteyen gruba Şanlıurfa Valiliği’nce şehir merkezi ve ilçelerinde 15 günlük basın açıklaması, miting, üslup yapılmamasına müteveccih yasaklama kararı aktarıldı.

GRUBUN ÇEVRESİ BARİKATLARLA ÇEVRİLDİ

Alınan gösterişli güvenlik önlemine ve ilçeye girişlerine cevaz verilmemesine HDP’liler aksülamel gösterdi. Jandarmanın geçişe izin vermemesi konusunda grubun çevresi barikatlarla çevrildi. Grubun yolda bekleyişi devam ediyor.

DRONA SU ŞİŞESİ ATTI

Yolda bekleyişleri süren milletvekilleri, dron ile üzerlerinde cazibe yapılmasına aksülamel gösterdi. HDP Milletvekilli Ömer Öcalan elindeki akarsu şişesiyle dronu sökmek istedi. Mevrut tepkiler üzerine dronlar uzak mesafeden kaynak almaya bitmeme etti.

Share: