Erol Dok Parkı Keçiören’de açıldı

Keçiören Belediyesi yoluyla ilçedeki Martir Kubilay Mahallesi’hangi inşa edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Keçiören Belediyesi aracılığıyla ilçedeki Şehit Kubilay Mahallesi’hangi düz yazı edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Keçiören Şehremini Turgut Altınok, Eşkal Valisi Davut Haner, DÜRÜST Fırka Ankara Milletvekili Zeynep Baht, Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Baht, TOBB Üniversitesi Rektörü Yusuf Sarınay, Sorun Ocakları Çarkıt Umumi Başkanı 20. Gün BBP Çorum Saylav Hasan Çağlayan, Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi Başhekimi Meram Talih, YANLIŞSIZ Fırka Keçiören İlçe Başkanı Galebe Çoktan, Erol Dok’un ailesi, STK ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri katıldı. Otopark açılışında istişare yapan Keçiören Şehremini Turgut Altınok, “Erol Dok kardeşimizi sabık sene kaybettik. Mekanı cennet olsun. Tıpkı fani bir bile ölümsüz hilal vardır. Kader denen tıpkı çizgimiz var. Rabbim ne yazdıysa ondan mavera sefer bulunmayan. Fani alemden kalımlı aleme giderken güzel benzeri seda çoğaltmak haddinden fazla majör” dedi.

Konuşmasında Erol Dok’un devletine ve milletine ilişkin tıpkısı hayat sürdüğünü söyleyen Altınok, şunları dile getirdi:

“Tığ bu milletin evlatlarıyız. Bala yaşta mücadeleye başladık. Vatanımız, devletimiz, bayrağımız ve dinimiz, dedik. Dek-ı alem diye niteleyerek bütün insanlığa hizmetti gayemiz. Bizim neslimiz müşkülat, çileler çekti. Zindanlarda yattı. ah vah demedi. Vatanımıza, milletimize canımız feda dedik, yan, dilek ve ileri beklentisi olmadan bakım ettik. Bugün herhangi bir alanda yetişimiz, ülkesine, devletine, dinine, mili ve manevi değerlerine vabeste yavru var. Bedel ödendi ama o evlat ve onların çocukları yetişti. Bu topraklara ilişkin benzeri zürriyet yetişti. Bunlardan biri birlikte Erol Dok kardeşimizdir”

Keçiören’da ikamet eden Erol Dok’un ailesine yakın bire bir noktadaki yıpranmamış parka âdem evladı ita üstüne mücahede gösterdiklerini da söyleyen Altınok, “Erol Dok’un kıymetli ailesi Ayvalı Mahallemizde oturuyor. Onlara andıran bire bir noktadaki parka ismini verdik. Kendisinin rabıta duyduğu, peyzajı güzel, mesleğine makul ayrımsız park yeri bura. Suyun ve estetiğin güzelce olduğu bu parkımız ona çok yakıştı. Burada çavlan, halı meydan, çocuk baziçe alanları, dinlenme noktaları var. Aynı üstelik Erol Dok’un biyografisi var. Çocuklarımız Erol Dok kimdir bakıp, okuyup öğrenecekler. Bundan birlikte bahtiyar olduk. Cengiz Aytmatov ‘Adam görünmek kayırıcı tevakkuf etmek; insan oluşmak insan eğleşmek’ diyor. Bunu gözetmek yumruk ama Erol Dok insandı ve insan kaldı. Geride üstelik birçok sevgi bıraktı. Meşgul tıpkı sahn yaşadı. Ülkesine ve milletine cebin mesul nice hizmetleri oldu. Geride bu büyüklüğünde bağlılık tasarruf etmek herkesin harcı değildir. Kaldı ki, ‘Ölesi canlar değil tenlerdir’ buyruluyor. Erol Dok kardeşimizin da ruhu şuan burada bizimledir. Ruhu cıvıl cıvıl, mekanı behişt olsun” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: